Epiglota vizibila fetița de 2 ani și jumătate după amigdalita purulenta

28-04-2019
dianamelanya
Nu este medic/terapeut
dianamelanya
Buna, acum o săptămână fetița mea de 2 ani și jumătate a început să facă febră, 38.5, cam din 4 in 4 ore, țin să menționez, fara alte simptome.I-am dat antitermice iar după 24 de ore am mers cu ea la doctorul de familie.Dupa consult diagnosticul a fost de amigdalita purulenta, ne-a dat antibiotice, nurofen și tantum verde.Dupa 3 zile a încetat să mai facă febră.Ieri m-am uitat in gurita ei daca a apărut vreo îmbunătățire și am observat ceva alb, in spatele limbii. Inițial nu am știut ce e dar după câteva cercetări am aflat că este epiglota.Au mai fost episoade de amigdalita in trecut dar nu i s-a văzut niciodată epiglota, iar acum sincer nu știu ce ar trebui sa fac.Nu știu dacă medicul de familie a observat sau nu, nu mi-a spus nimic.Nu știu dacă e normal sau anormal sa se vadă, sunt puțin speriată.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul