febra dupa tratament cu antibiotic

31-05-2015
mihaelabellinvia
Nu este medic/terapeut
mihaelabellinvia
Am o fetita de 2 ani si 5 luni..am avut tratament 2 sapt pt rosu in gat cu Ospamox...am facut o sapt pauza si dupa i-a reaparut febra...din nou la medic, rosu in gat din nou, tratament cu Klacid pt 7 zile...dupa 3 zile din nou febra si frisoane...am mers la urgente, acelasi diagnostic de rosu in gat (din nou), tratament cu Augmentin, Eurespal, Nurofen, Panadol si Tantum Verde...dupa aceste 7 zile de antibiotic am fost la control d-na doctor recomandandu-mi alte 3 zile cu acelasi antibiotic.la 2 zile dupa ce am terminat tot acest tratament i-a reaparut febra(38, 5-39)...de la ce poate fi??are cineva vreo idee?? Va multumesc
3 comentarii
0
31-05-2015, ora 18:49
Dr. Baciu Damian
Pediatrie, Brasov
Dr. Baciu Damian
Rosu in gat, febra=antibiotic, CE ABERATIE!!! Administrati antitermic daca temperatura rectala este 38, 5 sau mai mult si efectuati Hemoleucograma, VSH si CRP si adresati-va unui MEDIC care va sti sa interpreteze rezultatele.Succes!
0
01-06-2015, ora 02:13
mihaelabellinvia
Nu este medic/terapeut
mihaelabellinvia
Multumim frumos d -le doctor...Maine mergem la un doctor pediatru pt k doctorita ei este doar medic de familie si atat...speram sa se lucreze in policlinici tinand cont k sunt Rusaliile!!! Sanatate multa!!!
0
01-06-2015, ora 22:50
mihaelabellinvia
Nu este medic/terapeut
mihaelabellinvia
Tinand cont k astazi nu s-a lucrat in policlinica unde am vrut sa merg cu fetita la pediatru am ajuns la urgente unde nu am primit un diagnostic clar...doar recomandarea sa-i fac un examen la urina si un exudat...pt k nu e normal k dupa atata tratament cu antibiotic sa mai faca febra.voi ce parere aveti???
Adaugă un comentariu / răspuns

10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.