Formatiune tumorala cutanata pigmentara lobul auricular stang

03-11-2014
claudiu1995
Nu este medic/terapeut
claudiu1995
Buna ziua la varsta de 15 ani mi-am facut cercel in ureche, acum am 19 ani si dupa ce l-am dat jos gaura s-a astupat dar dupa vreo 2 ani de zile mi-a aparut acest nev sau mai bine zis 'Formatiune tumorala cutanata pigmentara lobul auricular stang' si ma deranja din punct de vedere estetic si am mers la un medic chirurg plastician. Stand de vorba cu acesta mi-a explicat ca se poate indeparta prin interventie chirurgicala, am fost de accord si dupa interventie mi-a spus sa revin la acesta dupa 11 zile pentru suprimarea firelor.Tinand cont de faptul ca mi-a facut o excizie (2mm), hemostaza, mi-a aplicat un pansament perioperator si 2g Cefort, sa evit traumatismele locale, umezeala, expunerea solara a zonei operate timp de 12 luni si sa astept rezultatul analizelor CSHP sau ceva de genul dupa 21 zile, nu inteleg foarte bine scrisul doamnei doctor si ulterior local Cicabio de doua ori pe zi timp de 21 zile. Problema mea este ca dupa ce mi-a dat jos leocoplastele lobul urechii mele are o forma foarte ciudata si ma intreb daca acesta isi mai revine la forma sa initiala. In cazul in care este nevoie pot sa atasez si o poza.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul