Furunculi

20-10-2020
Mihai56
Nu este medic/terapeut
Mihai56
Salut! Din disperare, apelez aici. De ani buni ma lupt cu furunculii, apar de câteva ori pe an în diferite zone a le corpului, câte 1 odată sau chiar câte 2. Sunt lăsați drept moștenire de la strabunica, și or ajuns din generație în generație și la mine. Ultima oara am avut unul pe picior, și spre finalul lui mi-o ieșit unu și pe burta. Ambii or fost extrem de dureroși...la momentul erupției or ieșit vre o 200 de grame de puroi din fiecare. În permanenta am câteva coșuri pe spate care sunt ca niște fabrici de puroi, produc câte puțin în fiecare zi. Pot spune ca viata mea este complet data peste cap din cauza lor, trec prin unele chinuri de neimaginat, și uneori, ies în zone în care nici măcar nu mai pot merge câte 2 săptămâni(cam atâta durează pana se coace) de durere... Am fost și operat în zonele respective(pe viu, moarte curata), dar după o vreme, ieșea altul în acea zona, cu o durere și mai mare. Am fost și pe la doctori, am primit diferite rețete; antibiotice, amoxacilina, gentamicina, crema neagra, etc etc. Degeaba, nu vor sa se despartă de mine... Îmi afectează viata zilnica în ultimul hal. Partea unde țin cureaua la pantaloni, este plina de mici furungi, am mâncărimi cumplite, între picioare la fel... Sa nu mai zic pe sub brate sau gat... Uneori îmi ies chiar și pe penis sau testicule. Mai jos sunt analizele făcute la puroi, am nevoie de o explicație, la ce am ieșit pozitiv și la ce am ieșit negativ, și cum sa elimin problema pentru vecie, pentru ca am ajuns la disperare.
http://www.imgx.ro/view.php?id=253629
2 comentarii
0
20-10-2020, ora 21:25
tassevasi
Nu este medic/terapeut
tassevasi
-Salut, nu dai nici un detaliu, virsta, casatorit, modul de viata etc, poate se va gasi un raspuns.
0
20-10-2020, ora 22:46
Mihai56
Nu este medic/terapeut
Mihai56
Am 24 de ani, sunt căsătorit. În ce sens modul de viata? Muncesc la munca, mai muncesc și pe acasă, etc. Nu sunt cu nimic diferit fata de alții
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: