greutatea unui copil de un an este 11 kg... e mult?

24-11-2013
oanaadriana
Nu este medic/terapeut
oanaadriana
buna ziua..am un baietel cu varsta de 1 anisor are 11 kg 200.este mult ?
3 comentarii
0
24-11-2013, ora 18:24
adirafa
Nu este medic/terapeut
adirafa
Oanaadriana



nu sunt doctor dar stiu din experienta(am o nepotica de varsta fiului dumneavoastra si are cam la fel kilogramele)ceea ce vreau sa va zic este ca nu trebuie sa va faceti griji in legatura cu kg...de ce?pentru ca bebelusii pana la 1 an de zile pun cate un kg pe luna(mai mult s-au mai putin, depinde de fiecare copil in parte)...dupa 1 an incep de pun va 300, 400 de grame pe luna...ei incepand sa se inalte si nu sa se ingrase(ca in primele luni de viata cand sunt pufosi ;)..asa ca puteti sta linistita:)multa sanatate va doresc si sa va bucurati de cel mic!!!!
0
24-11-2013, ora 19:47
oanaadriana
Nu este medic/terapeut
oanaadriana
multumesc frumos... m-am mai linistit
0
26-11-2013, ora 22:43
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
Un raspuns nu este de ajuns eu te sfatuiesc sa-ti suni doctora pediatra sau cea de familie a copilului ca sa o intrebi asta pt. ca eu cred din proprie experienta ca este cam mare greutatea, sunati doctora si vezi ceti spune ea ca nu este de gluma.
Fata mea are la 3 ani jumate 14 kg. asa ca te las pe tine sa crezi ce vrei.
Sper ca sa postezi si rezultatul asta ca sa ajute si alte mamici cu probleme asemanatoare.
MULTA SANATATE.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Greutatea copilului - cum estimezi dacă copilul tău are o greutate normală
  •