Inflamare testicului

02-06-2022
Andrei Mari
Nu este medic/terapeut
Andrei Mari
Buna ziua,

De cativa ani am dureri in zona testiculelor si imi simt testiculele inflamate.
Inainte era doar stangul, insa de un an si dreptul..

Am fost la doctor la spital public, Regina Maria, Sanador si sa fac analize...

Toate ecografiile sunt normale. Am facut pana acum in jur de 5. Anul trecut am facut si RMN si la fel. La insistentele mele voi mai face si unul pe anul acesta.
Din cauza durerilor, mi a afectat erectia acest lucru. Durerile sunt constante de la mici la groaznice uneori. Vreau sa mentionez ca atunci cand "strang" sa mentin erectia imi simt scrotumul, musculatura de jos, tare, Ca si cand m ar impiedica sa mentin etectia si imi este dificil sa o strang.

In ultimele analize mi-au iesit limfocitele marite, undeva la 4.25 si neregulinla culoarea urinii.



Sunt total pierdut. In fiecare zi simt ca pierd lupta cu ce Dumnezeu oi avea. si nu vrrau sa ajung impotent. Am nevoie de ajutor urgent.
Va implor orice fel de sfat, recomandare!!!
Multunesc
2 comentarii
0
03-06-2022, ora 12:39
Dr. sexolog Adrian Sadovnic
Urologie, Chişinău, Republica Moldova
Dr. sexolog Adrian Sadovnic
salutare ANDREI !
Ceea ce acuzati dv-stra intra in categoria diagnosticului de Sindrom cronic algic pelvin ; cel mai mult probabil, ar putea fi vb despre o durere psihogena, care a indus o frica de a nu pierde sanatatea si potenta, iar acestea din urma au instalat la nivel subconstient si simptomele numite de catre dv-stra !
Incercarea de a face toate analizele de pe lume si a rezolva subit problema - din pacate mareste problema aceasta sexuala prin care treceti la moment.
Rezolvarea dv-stra o gasiti la un medic sexolog clinician, care are si cunostinte in urologie si andrologie sau la un psiholog cu supra specializare clinica in medicina sexuala.

Nu uitati toate problemele de ordin sexual - sunt rezolvabile !
Multa sanatate va doresc si va multumim pentru curajul si increderea oferita !

Cu respect Dr. SADOVNIC
0
23-07-2022, ora 00:09
Andrei Mari
Nu este medic/terapeut
Andrei Mari
Apreciez raspunsul dumneavoastra!

Insa cum se poate explica faptul ca acest lucru a aparut intr-o perioada cand nu aveam nici o temere ca as avea vreo infectie?!
Acest lucru a evoluat de la an la an incepand cu primul testicul inflamandu-se si acum si al doilea.

Din cauza aceasta si a durerilor ating orgasmul foarte dificil si la fel si erectia vine greoi si aceasta!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: