Injectat cu canamicina in penis

09-02-2021
Jachie
Nu este medic/terapeut
Jachie
Buna ziua, mi-am injectat canamicina in zona genitala masculin sub piele și mi-a ieșit ceva rani de unde îmi curge ceva lichid, nu vreau sa mă operez va rog să mă sfătuiți ce să fac că să mă vindec multumesc
4 comentarii
0
10-02-2021, ora 08:11
Dr. Albu Laura
Dermatovenerologie, Cluj-Napoca
Dr. Albu Laura
Presupun ca este vorba de unguent, ceea ce a dus la aparitia de parafinoame. Tratamentul este chirurgical cu indepartarea acestora. Nu exista alta varianta.
0
10-02-2021, ora 11:01
Jachie
Nu este medic/terapeut
Jachie
Buna ziua, daca nu pot sa ma duc acuma la operatie ca am o frica ce tratament sa iau pana atunci ?multumesc pt raspuns
0
10-02-2021, ora 11:53
Dr. Albu Laura
Dermatovenerologie, Cluj-Napoca
Dr. Albu Laura
Si daca mai asteptati va trece frica? Daca se suprainfecteaza puteti folosi o crema cu antibiotic local. Mergeti la un chirurg plastician sau urolog cat mai repede. Daca stati si asteptati sa se rezolve de la sine puteti trage mult timp, iar rezultatele estetice si functionale pot fi foarte proaste.
0
10-02-2021, ora 12:02
Jachie
Nu este medic/terapeut
Jachie
Va multumesc frumos pt sfaturi
Adaugă un comentariu / răspuns

Alte subiecte care v-ar putea interesa:

Mai multe informații despre:

 
 
 
Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.