Lichid in ureche si zborul cu avionul, baietel de 4 ani si jumatate

02-05-2019
Mery33
Nu este medic/terapeut
Mery33
Buna am un baietel de 4 ani si jumatate acum o saptamana să îmbolnăvit si a avut infecție cu streptocop in gat mia dat o saptamana de tratament cu antibiotic penicilina luni seara am terminat tratamentul iar băiatul seara a început să plângă ca il doare urechea dreaptă am fost la medic si a zis ca are lichid dar nu mult in ambele urechi si sa ii dau picături in nas sau sprei natal de 3 ori pe zi.Problema este ca noi ar trebui să plecăm in afara tarii cu avionul si am înteles că nu se poate daca are lichid in ureche si cand am întrebat pe pediatru a zis ca nu e problemă daca ii pun picături in nas si topuri in urechii.As vrea să stiu si o a doua parere daca se poate.Multumesc
1 comentarii
0
02-05-2019, ora 15:13
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Buna ziua.
Postati topicul pe Sectiunea Boli ORL unde raspunde domnul doctor Flueraru Valeriu.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Care este riscul de transmitere a virusurilor în avion?
  • Când sunt indicate antibioticele în otită/ otalgie (durerea de ureche)
  •