Luxatie de sold la copil de 2 ani

29-06-2015
Plescan M
Nu este medic/terapeut
Plescan M
Buna ziua. Fetita mea mai mare de 2 ani si 6 luni are luxatie de sold, la fel ca ine si fetita mea cea mica de un an jumate. Eu am venit in Marea Britanie si am gasit u. Medic excelent care le a operat pe amandoua. Pe cea mica in ianuarie si cea mare acum 3 zile. Sunt putin cam mult ingrijorata pentru ca i au facut anestezie epidurala!! Acum, la ea era soldul drept mai sus decat stangul deci era mai scurt. Dr mi a spus ca o sa faca in asa fel sa il aduca la normal si ca o sa i puna o tija sa l stabileasca la loc. Dupa operatie mi a spus ca i a taiat 50mm ca era putin mai lung dupa ce la adus in jos si i a mai pus inca 2 tije. La fetita cea mica erau amandoua oasele de la sold mai sus si unul era cu un cm mai sus decat celalalt( stangul) i a injectat un lichid si i a adus la loc. A stat 5 luni in ghips si acum e foarte bine! Poate cineva sa mi spuna daca a mai auzit de anestezia epidurala la copii ca eu am cautat pe google si nu gasesc nimic. Doar de cezariene( care am facut si eu si stiu cum e) va pup!😚😚
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul