mic de inaltime

24-03-2009
maia-yo
Nu este medic/terapeut
maia-yo
va rog daca imi citeste un medic intrebarea ce mar sfatui sa fac am un baiat de 15 ani si are 1.50 tin sa precizez ca este la o clasa de fotbal deci face mult sport dar eu il vad micut la ani lui tatal are 1.74 iar eu 1.56 este posibil sa semene cu mine va rog sa ma indrumati sau ce ar trebuii sa facva multumesc
2 comentarii
0
24-03-2009, ora 13:41
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Urgent la endocrinolog! Inca e, probabil, la varsta la care se mai poate face ceva, mai tarziu nu se poate, organismul va fi format. Si sa urmati exact ce va recomanda, sa nu lasati medicatia la indemana baiatului, daca vi se da, exista tentatia sa ia mai mult...stiu din cazuri concrete. Sanatate si numai Bine!
0
24-03-2009, ora 13:55
maia-yo
Nu este medic/terapeut
maia-yo
va multumesc si cu siguranta o sa merg la un medic numai bine va doresc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Un risc mai mic de retard al creșterii la copiii care consumă un ou pe zi (studiu)
  • Cum poți stimula creșterea în înălțime (dieta, exerciții, sport)
  • Statura la copii - cum poți stimula creșterea în înălțime?
  • Aportul de proteine ​​contribuie la creșterea în înălțime la fete
  • Un studiu oferă o explicație asupra caracterului sezonier al creșterii și greutății copiilor
  •