Probleme prolactina

17-02-2014
catalina81
Nu este medic/terapeut
catalina81
Buna ziua!Am 33 de ani, nu am nici o nastere, nu sunt insarcinata, am o scurgere alb-galbuie cand strang sanul, din ambii sani si simt tensiune in sani.Am luat gemoderivat de zmeur 5 luni, intrucat imi intarzia ciclul si sufeream de dureri de sani si cu 2 saptamani inainte de venirea ciclului menstrual.Acum iau Female hormone blend, 2 capsule pe zi.As vrea sa stiu daca acest supliment ajuta in cazul prolactinei marite si a reglarii cicluluii menstrual, intrucat as vrea sa incerc o metoda de tratament naturista.Mentionez ca acum 2 ani la analize mi-a iesit prolactina in limite, dar aproape de limita maxima si mi-a recomandat Brocriptin, care mi-a facut rau(voma, ameteala) si l-am intrerupt dupa cateva zile.Mentionez ca pana acum cateva luni nu am avut probleme cu sanii.Multumesc!
1 comentarii
0
04-05-2014, ora 23:24
Terapeut Domitian Ioan Pasca
Terapeut Domitian Ioan Pasca
Ati apelat la un medic pentru un control de specialitate?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
03-11-2023, ora 13:20
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Carbunele vieții
Carbon Elixir
Conține molecula C60 - Premiul Nobel. Superantioxidant este de 172 de ori mai puternic comparativ cu vitamina C, antiaging, protecția împotriva radicalilor liberi și radiațiilor 5G, booster imunitar, îmbunătățirea funcției creierului, accelerarea creșterii părului, îmbunătățirea performanțelor sportive, crește semnificativ rezistența generală a organismului.
Vezi detalii
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Principiul care stă la baza reglării secreției de hormoni
  •