radiografie pumn

29-10-2013
ramonatamas
Nu este medic/terapeut
ramonatamas
am un baiat de 5ani si 7 luni.am facut o radiografie de pumn si rezultatul este de 4 ani si 6 luni.ce as putea face in continuare?doctorul la care am fost nu nea spus nimic, doar sa revenim la control peste 3 luni.va multumesc
3 comentarii
0
29-10-2013, ora 18:46
Dr. Marcovici Tamara-Marcela
Pediatrie, Timisoara
Dr. Marcovici Tamara-Marcela
Buna seara.
Va sfatuiesc sa va adresati unui medic endocrinolog.
0
30-10-2013, ora 18:44
Dr. Burza Bianca
Pediatrie, Cluj-Napoca
Dr. Burza Bianca
Buna seara!
Rezultatul radiografiei inseamna ca varsta cronologica nu este concordanta cu varsta osoasa. In absenta altor semne de ingrijorare, acest lucru poate sa nu insemne nimic (doar faptul ca baietelul va mai creste cu siguranta). Exista cu siguranta un motiv pentru care v-a fost indicata radiografia si tocmai de aceea va sfatuiesc si eu sa va sfatuiti cu un endocrinolog pediatru, preferabil dintr-un centru universitar.
0
31-10-2013, ora 09:35
ramonatamas
Nu este medic/terapeut
ramonatamas
doamna doctor burza.va multumesc pt raspuns si va rog frumos sa-mi recomanda-ti un doctor endocrinolog pediatru din cluj, deoarece suntem din jud. cluj.va multumesc fr mult
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cât de des putem face radiografii? (și riscurile asociate)
  •