reactii adverse
am fost diagnosticat cu hipertensiune arteriala gr.II si fac tratament cu auronal, tertensiv si metroprol.din cite am inteles de la alti bolnavi care au folosit aceleasi medicamente unul dintre acestea favorizeaza la barbati aparitia impotentei.este oare adevarat si care este acel medicament?
1 comentarii
Aceste medicamente nu afecteaza numai impotenta, dar PRODUC si afectiuni cardiace si renale, hepatice si multe altele. Multe sunt scrise pe hartia insotitoare.
Riscati sa deveniti un dependent cronic de medicamente, un consumator docil si indelungat al drogurilor chimice cu numele de "medicament"
Ar trebui sa consultati un medic homeopat cu experienta si sa faceti un tratament homeopat pt. inlaturarea cauzei adevarate (afectiuni la rinichi si probleme sufletesti !) si sa folositi remedii homeopate sau chiar naturiste pt. reglarea tensiuni si eliminarea problemelor de la rinichi caci acestea functioneaza !
Am recomandat la multi in lipsa de altceva mai eficient tincutura numita "regulator de tensiune" de la plafar care actioneaza f. bine si inlocuieste medicamentele in mod perfect. Dar nu este decat un regulator si nuvindeca rinichii si cauzele sufletesti care au dus la tensiune ridicata, de aceea este necesar si un tratament naturist sau cel mai bine homepat..
De la medicamentele chimice contra la tensiune nu o sa aveti deloc bucurii, betablocherii va reduc forta inimii in mod artificial si cu cat treceti pe homeopate si naturiste mai repede cu atat mai bine si usor va fi.
Dar frica este elementul nr. 1 la tensiune, daca aveti frica aceasta o sa depaseasca efectul remediilor, oricat de bune caci trebuie sa aveti incredere si sa va scapati de frica. Aici ajuta homeopatia !
Nu se moare asa de usor de la tensiune ridicata, exista oameni care au trait cu ea fara sa stie zeci de ani si au murit de indata ce medicii au incercat sa o coboare.
Corpul reguleaza trensiunea dupa nevoie caci imperativa nr. 1 este ca sangele sa ramana in miscare in toate partile si organele fara de care apare septicemia.
Iar cu cat masurati mai des tensiunea cu atata este mai mare sansa sa primiti frica si sa intrati in panica,
aparatele de masurat tensiune duc la mentinerea fricii si automat la nevoia de a lua medicamente ca "daca cumva..."
Hipertensiunea trece des si de la sine iar daca se iau medicamente acest lucru natural se atribuie medicamentelor. Corpul se piate vindeca cand dispar cauzele sdufletesti ingeneral aparute dupa probleme sufletesti, necazuri, decese in familie.
90% din persoanele carora le decedeaza un menbru de familie fac automat hipertensiune de la o anumit varsta ! Tristetea si necazul afecteaza in mod direct rinichii iar rinichii sunt cei care filtreaza tot sangele iar cand acestia nu mai filtreaza destul sangele se aduna in vase creeind "presiune" !
Hipertensiunea nu vine de la inima si nici de la sangele gros iar medicamentele date de medici (mai precis de concerne, medicii dau numai ce fabrica acestea ) reduc numai randamentul pompei (inima) si subtiaza sangele in mod artifical.
Problema este de fapt doar filtrul sangelui, adica rinichii afectati de suparari si necazuri sau de blocaje cauzate de noxe si reziduri din alimentatie si apa, de sarea iodata de medicamente si substante chimice.
Riscati sa deveniti un dependent cronic de medicamente, un consumator docil si indelungat al drogurilor chimice cu numele de "medicament"
Ar trebui sa consultati un medic homeopat cu experienta si sa faceti un tratament homeopat pt. inlaturarea cauzei adevarate (afectiuni la rinichi si probleme sufletesti !) si sa folositi remedii homeopate sau chiar naturiste pt. reglarea tensiuni si eliminarea problemelor de la rinichi caci acestea functioneaza !
Am recomandat la multi in lipsa de altceva mai eficient tincutura numita "regulator de tensiune" de la plafar care actioneaza f. bine si inlocuieste medicamentele in mod perfect. Dar nu este decat un regulator si nuvindeca rinichii si cauzele sufletesti care au dus la tensiune ridicata, de aceea este necesar si un tratament naturist sau cel mai bine homepat..
De la medicamentele chimice contra la tensiune nu o sa aveti deloc bucurii, betablocherii va reduc forta inimii in mod artificial si cu cat treceti pe homeopate si naturiste mai repede cu atat mai bine si usor va fi.
Dar frica este elementul nr. 1 la tensiune, daca aveti frica aceasta o sa depaseasca efectul remediilor, oricat de bune caci trebuie sa aveti incredere si sa va scapati de frica. Aici ajuta homeopatia !
Nu se moare asa de usor de la tensiune ridicata, exista oameni care au trait cu ea fara sa stie zeci de ani si au murit de indata ce medicii au incercat sa o coboare.
Corpul reguleaza trensiunea dupa nevoie caci imperativa nr. 1 este ca sangele sa ramana in miscare in toate partile si organele fara de care apare septicemia.
Iar cu cat masurati mai des tensiunea cu atata este mai mare sansa sa primiti frica si sa intrati in panica,
aparatele de masurat tensiune duc la mentinerea fricii si automat la nevoia de a lua medicamente ca "daca cumva..."
Hipertensiunea trece des si de la sine iar daca se iau medicamente acest lucru natural se atribuie medicamentelor. Corpul se piate vindeca cand dispar cauzele sdufletesti ingeneral aparute dupa probleme sufletesti, necazuri, decese in familie.
90% din persoanele carora le decedeaza un menbru de familie fac automat hipertensiune de la o anumit varsta ! Tristetea si necazul afecteaza in mod direct rinichii iar rinichii sunt cei care filtreaza tot sangele iar cand acestia nu mai filtreaza destul sangele se aduna in vase creeind "presiune" !
Hipertensiunea nu vine de la inima si nici de la sangele gros iar medicamentele date de medici (mai precis de concerne, medicii dau numai ce fabrica acestea ) reduc numai randamentul pompei (inima) si subtiaza sangele in mod artifical.
Problema este de fapt doar filtrul sangelui, adica rinichii afectati de suparari si necazuri sau de blocaje cauzate de noxe si reziduri din alimentatie si apa, de sarea iodata de medicamente si substante chimice.
Alte subiecte recente din această secțiune: