Reductil

16-04-2008
me_pink
Nu este medic/terapeut
me_pink
As avea si eu o intrebare. Am inceput sa iau Reductil de 10 mg, fara recomandarea medicului si as dori sa stiu ce efecte adverse pot aparea. Am 22 de ani si 55 kg si as dori sa ajung din nou la 50 kg (m-am ingrasat 8 kg in 5 luni) si o prietena ia Reductil si in 3 luni a slabit 13 kg. Care pot fi riscurile in cazul in care le iau fara recomandarea medicului? Tin sa mentionez ca iau de o luna si am slabit 1-2 kg si nu am tinut dieta, din contra, poate am mancat mai mult si mai nesanatos decat inainte de a incepe sa iau. Multumesc
9 comentarii
0
16-04-2008, ora 00:00
12345
Nu este medic/terapeut
12345
reductilul sau sibutramina este un derivat slab al amfetaminei...adica in traducere mai putin melodramatica actioneaza asupra centrului foamei din creier si iti accelereaza metabolismul.eu am citit multe studii despre pastilelele de slabit, in special facute in strainatate si sibutramina s-a dovedit a fi eficace in pierderea in greutate reducerea migrenelor si imbunatatirea circulatiei.efectele adverse...sunt scrise pe prospect: accelereaza ritmul cardiac, uscarea gurii, constipatie, tensiune interpulmonara, stare de nervozitate, insomnie...astea sunt cele mai frecvente. daca nu combini cu dieta nu o sa slabesti fantastic de mult.cat crezi ca iti poate accelera metabolismul? cand mananci de pofta si nu de foame la ce sa te ajute?dupa utilizare...ingrasarea la loc...asta e riscul...
0
16-04-2008, ora 00:00
me_pink
Nu este medic/terapeut
me_pink
Multumesc de raspuns. Ma interesa daca cumva imi poate deregla metabolismul in cazul in care iau fara recomandarea medicului
0
16-04-2008, ora 00:00
12345
Nu este medic/terapeut
12345
deregla in sensul de incetini?presupun ca da.si raspunsul este da.si o dieta drastica de 2 saptamani il incetineste...poate mai putin de 2 sapt.dar metabolismul asta e la fiecare intr-un fel...nu ti-l deregleaza mai mult decat cateva diete sub 800 kcal/zi...daca faci si ceva sport..mergi pe jos o ora pe zi esti ok.medicamentul nu a fost testat pe o perioada mai mare de un an...asa ca ai grija!si apropo de prietena ta...13kg in o luna...nu e bine...si daca ea avea 150 kg nu era bine.deci in clz...da..iti poate incetini metabolismul.
0
16-04-2008, ora 00:00
me_pink
Nu este medic/terapeut
me_pink
Prietena mea a slabit 13 kg in 3 luni...bine, avea si de unde tinand cont ca are 1, 60 inaltime si vreo 65 kg, dar ea a inceput sa ia Reductil la recomandarea medicului.Ms de raspuns
0
17-11-2008, ora 00:52
SIMEX
Nu este medic/terapeut
SIMEX
buna fetelor!! am luat si eu reductil 2 luni am slabit 15 kg...am renuntat la ele din cauza k ma constipam...si aveam scaune cu sangeeeeeeeeeeeee...si aveam gura uscata tot timpu!! dupa o luna am inceput sa iau iar REDUCTIL si nam slabit dect 4 kgce credeti am inceput sa am probleme iar cu constipatia si sangerarea:((.ROG FETELE CARE AU LUAT REDUCTIL SA IMI LASE UN SFAT.POPPP!!!! MULTUMESC !
0
04-03-2009, ora 23:57
popescuoana
Nu este medic/terapeut
popescuoana
Buna SImex
Eu am avut aceasta problema cu lindaxa, insa dupa 2 saptamani. Am fost foarte multumita de ele din privinta greutatii, in schimb am renuntat la ele din acelasi motiv ca si tine. Nu am mers din pacate la medic pentru ca nu am mai avut timp. Vreau sa reiau tratamentul, dar sa stiu si cum sa trec peste etapa sangerare:D:D:D:D
0
02-06-2011, ora 11:49
Nona45
Nu este medic/terapeut
Nona45
Am luat si eu sibutramina si am am avut un rezultat satisfacator- 16 kg in 3 luni, apoi am facut o pauza dar am continuat sa urmez regimul hipocaloric pe care il faceam si in timpul tratamentului, nu am slabit dar mi-am mentinut cele 72 kg ramase. Acum intentionez sa mai fac o cura, si sper ca aceasta substanta sa-mi aduca rezultate la fel de bune. Cumpar reductil de pe -* fara probleme. Coletul e expediat din Marea Britanie.

(*modificat de admin)
0
20-06-2011, ora 16:34
MateiDianaAdelina
Nu este medic/terapeut
MateiDianaAdelina
Nona45 pe site au si mail man? sau platesti cu cardul si ti le aduce la destinatie? as dori sa le platesc cand ajung la usa:D
0
23-10-2011, ora 13:36
ninalina14
Nu este medic/terapeut
ninalina14
Nona45...imi poti trimite -* adresa de unde cumperi reductil? Multumesc anticipat!


(*modificat de admin)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.