Rugaminte pentru d-l dr. Marius Uscatu

17-01-2010
radu_p
Nu este medic/terapeut
radu_p
Buna ziua! Ma numesc Petrache Raducu si sunt student anul 6 la medicina in Cluj Napoca. Imi cer scuze ca a trebuit sa postez aici, poate ca nu este locul potrivit dar nu am gasit alta solutie sa va contactez. V-am solicitat ajutorul in legatura cu lucrarea mea de licenta mea care are urmatorul titlu : "Tratamentul artrozei posttraumatice a gleznei". Pentru ca d-voastra aveti supraspecializare in chirurgia gleznei m-am gandit ca m-ati putea ajuta cu niste recomandari pentru materialele care m-ar putea ajuta la partea teoretica(carti, lucrari.web sau tot ce se poate). La biblioteca noastra nu am gasit mare lucru iar pe net probabil nu am cautat unde trebuie si cum trebuie si prea multe materiale nu am gasit; daca ar fi si in limba romana ar fi cu mult mai bine pentru ca ma ajuta foarte mult la tehnoredactat. Va multumesc anticipat pentru tot!
Cu scuzele de rigoare pentru topicul care probabil nu isi are locul aici, va doresc o zi buna si astept un semn de la d-voastra!
5 comentarii
0
17-01-2010, ora 17:19
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Stimate Coleg,
Aveti toate datele mele de contact cand faceti "click" pe numele meu, aici pe site.
De asemenea, o simpla cautare pe internet dupa numele meu va conduce direct catre site-ul meu, unde aveti, de asemenea, datele mele de contact.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg Glena si Picior
0
17-01-2011, ora 16:13
SARA 19
Nu este medic/terapeut
SARA 19
D-lui dr.Marius Uscatu
Buna ziua.Asteptam de cca.3 luni un mail in urma consultatiei pe care am facut-o la d-voastra, pe 25 octombrie 2010.Urma sa ne faceti o programare pentru operatie in cursul lunii decembrie.Ce mai putem spera???Daca era ceva imposibil, macar trebuia sa ne instiintati...Mail-urile noastre au ramas fara raspuns;cu toate ca si refuzul ne-ar fi ajutat! Multumesc, oricum!
0
17-01-2011, ora 22:40
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna seara!
Cred ca asta este o gluma proasta...eu programez zilnic la operatie 4-5 pacienti si nu as avea nici un motiv sa va neglijez.
Intrebati-va mai curand la ce adresa de mail ati trimis solicitarea??? Nu cumva ati trimis-o pe vreo retea de socializare de tip facebook, twitter, hi5 sau similar?? Atentie, nu raspund la solicitari venite de pe retelele de socializare mentionate.
Ma lasati absolut perplex cu solicitarea D-voastra, este pentru prima data in viata cand mi se intampla asa ceva...
Va rog sa va verificati mail-ul si sa trimiteti pe adresele mele corecte de mail.
Va stau la dispozitie.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg Glezna si Picior
0
18-01-2011, ora 11:26
SARA 19
Nu este medic/terapeut
SARA 19
Buna ziua,
multumesc pt raspuns, dar insist asupra acelei programari...Mail-urile le-am trimis pe adresa pe care o aveti pe cartea de vizita(deci nu pe retele de socializare).Verificati in luna decembrie!Sunt doua trimise de fiica mea(Sara A-K) si unul de mama acesteia, in jurul datei de 10 dec(ultimul).Ulterior v-am contactat si telefonic si mi-ati spus ca asteptati sa se hotarasca o pacienta care voia sa renunte la operatie si in locul ei o veti opera pe fiica mea.Dar...am ramas in asteptare.Va multumesc! Aaaa!...si mai ales, nu fac glume proaste cand e vorba de sanatatea copilului meu!!!
0
18-01-2011, ora 11:35
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna ziua!
Luna decembrie a fost, intr-adevar, foarte aglomerata si eu am oprit interventiile pe 20 dec..
Va rog sa ma apelati telefonic, in vederea stabilirii datei. Este cel mai sigur, evitand neintelegerile de aceasta natura. Uneori mail-urile ne pot provoca surprize.
Va dati seama ca este total exclus sa va programez prin intermediul site-ului romedic.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg Glezna si Picior
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.