ruperea atei, usturimi insuportabile - ajutor!

30-06-2009
Breazu Alexandru
Nu este medic/terapeut
Breazu Alexandru
Buna Am17 ani sunt virgin si am o mare problema cand belesc penisul ma ustura.asa numita ata imi face probleme daca o am sculata si vreau sa o belesc nu pot din cauza usturimii insuportabile...as vrea sa stiu si eu cea mai simpla metoda ca sa scap de aceasta ata :D
7 comentarii
1
01-09-2009, ora 15:07
Anonimu
Nu este medic/terapeut
Anonimu
Nu sunt doctor dar cred ca'ti pot prescrie o reteta care trebuie urmata:
SEX
Daca pe tine te doare, te intrebi oare cum e la fete :)) in unele cazuri nu trebuie sa fii medic pt a gasi raspunsul ;) ?
0
23-09-2009, ora 19:35
channan
Nu este medic/terapeut
channan
poti sa faci si sex, ata la fel ca si himenul la fete nu este obigatoriu sa se rupa la primul contact;-)ci dupa mai multe;-)
0
29-05-2010, ora 23:24
andrei-golban
Nu este medic/terapeut
andrei-golban
Breazu Alexandru te ustura cind belesti penisul!Solutie este numai sexul te va ajuta normal sa scapi de aceasta problema!
0
21-06-2012, ora 15:55
Alex121990
Nu este medic/terapeut
Alex121990
Virgin.Buna eu am facut dragoste cu iubita mea de multe ori eu am dezvirginato dar ea pe mine nu suntem impreuna de 3 ani si nu mi sa rupt frenumul(aţa penisului) ce sa fac?
0
29-09-2013, ora 15:45
Insane1
Nu este medic/terapeut
Insane1
Sunteti de necrezut, daca nu stiti despre ce vorbiti nu ii mai spuneti prostii. @Alex121990- Frenul/Ata nu e facuta sa se rupa, se rupe numai in anumite cazuri, la barbati virginitatea ti-o pierzi cand ai contact sexual prima data, nu trebuie sa se rupa nimic.
@Andrei Golban- Nu e adevarat de loc ce spui tu acolo.




Eu am 19 ani, am avut si eu probleme cu ciocanul, ceea ce ai tu se numeste fimoza, exista multe variatii ale acestei afectiuni,
in cazul meu nu puteam sa belesc penisul pentru ca pielea ce acoperea capul glandului era mult prea stramta

http://www.scielo.br/img/revistas/ibju/v31n4/a12fig01.gif

Era ca in imaginea B, ca sa rezolv problema de fiecare data cand faceam dus incercam sa belesc penisul cat puteam, iar in 2-3 luni s-a rezolvat. Pe urma am avut probleme cu sensibilitatea excesiva a capului, inca lucrez sa o rezolv si pe aia.
In fine, ceea ce ai tu e un pic mai diferit, va trebui sa faci si tu acelasi lucru, sa incerci sa o belesi incetisor, fara sa fortezi prea mult, iar cu timpul se va lungi, e indicat sa o faci in cada in apa calda.
1
13-11-2013, ora 00:34
danonino25
Nu este medic/terapeut
danonino25
Insane ce delicat esti cu ciocanu tau...sincer chiar m-ai impresioant.
0
20-04-2014, ora 08:28
Psiholog Stefan Liviu
Psihologie, Ploieşti
Psiholog Stefan Liviu
Solutia finala poate fi la medicul chirurg.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Trăirile pozitive din adolescență pot influența sănătatea și starea de bine la maturitate
  •