Simulatoare și jocuri medicale

19-05-2020
Verno
Nu este medic/terapeut
Verno
Există?Spuneti-mi și mie numele lor.Ceva frumos complex apropiat macar puțin de realitate cu doctori, spitale, retete, medicamente, consultatii pacienți etc.
Sunt pasionat de subiectul sănătate, oarecum.
Mulțumesc!
1 comentarii
1
19-05-2020, ora 15:18
Verno
Nu este medic/terapeut
Verno
Revin cu un upgrade dupa ce am cautat jocuri de acest gen pe internet.Am descoperit cateva jocuri intre timp.Am incercat Medical Verdict, l-am instalat si cand sa dau click pe iconia sa joc se face ecranul negru si imi iese din joc.
Am mai descoperit Hospital Tycoon, Two Point Hospital, Help Me Doctor(Foarte fain), General Practitioner, Theme Hospital si chiar si la Sims 4 Get to work poti alege sa te duci la serviciu si sa fii doctor si vezi ce lucrezi, ca e direct job
Am mai descoperit ca in Gta poti face misiuni cu salvarea, smurd-ul..Mai este un joc fain:Grey;s Anatomy si House M.D dar nu am reusit sa le am.Mai sunt jocuri cu medicina medicinala si celebrele Hearts Medicine de pe Android sau de pe PC, tot ce v-am spus eu e pe PC, mai sunt simulatoare medicale pe Android.

Medical Verdict insa e cel mai tare joc medical si e chiar realist poti fi chiar si psihiatru si poti face consultati, retete, bagi oamenii la RMN-uri dar mie nu imi merge nu stiu de ce, poate nu am cerintele necesare.
Euro Truck Simulator ramane preferatul meu pe calculator(joc cu tiruri, autobuze, microbuze) insa de la un timp sunt pasionat de sanatate, medicina, fac si un curs de nutritie la Sola Scriptura si doream jocuri medicale complexe si faine, asa apropiate de realitate, daca nu imi merge Medical Verdict, cel mai bun joc pe care il am cu medici e Help Me Doctor.Incercati-le pe toate care le-am zis aici, sunt faine daca va place meseria si ideea de doctor, medicina, sanatate, pacienti, spitale etc.
Sunt simulatoare medicale.
Mai stiti si alte jocuri medicale app?Pe care nu le-am mentionat?(pe PC)
Multumesc si numai bine
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.