Stagnare in greutate fetita 5 luni

18-07-2019
Yrafiru
Nu este medic/terapeut
Yrafiru
Buna ziua! Va rog sa-mi dati un sfat, sa ma ajutati in legatura cu fetita mea de 5 luni care are o greutate de 4900, nascuta de 3040. Am consultat 5 medici pediatrii care au avut pareri diferite. Mentionez ca i-am facut fetitei ecografie cardiologica, transfontaneala, analize de sange (fier, calciu, etc), urocultaura, sumar urina, coprocultura, coproparatizare... toate sunt bune. Sunt disperata numai stiu ce sa fac, unde sa ma duc... este foarte frustant ca de fiecare data cand merg la medicul de familie sa-mi spuna ca este foarte slaba. Fetita este diversificata de la 4 luni la recomandarea a 2 dintre cei 5 medici la care am apelat, este hranita cu lp Topfer(mananca la 4h cate 120ml, avand zile cand cere 150 sau 180). Multumesc pentru fiecare raspuns primit. Mentionez faptul ca este foarte energica, da din maini din picioruse, rade, se intoarce singura pe burtica, isi tine caputul, doarme cam 10-11h pe noapte, dar de cand e diversificata o trezesc cu 1 h mai devreme sa ii pot incadra cele 3 mese.
1 comentarii
0
18-07-2019, ora 15:02
Dr. Baciu Damian
Pediatrie, Brasov
Dr. Baciu Damian
Pentru +de detalii contactati-mă tel: ---------*

(*modificat de admin)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Greutate bebeluș în funcție de vârstă - ce e normal și când trebuie să ne facem griji
  •