strabism la copil de 3 ani si 3 luni

07-01-2007
zahalaur
Nu este medic/terapeut
zahalaur
fetita mea de 3 ani si 3 luni are un mic strabism si nu stiu un medic pediatru oftalmolog in bucuresti va rog sa ma indrumati sau sa imi dati un numar de telefon
3 comentarii
0
07-01-2007, ora 00:00
eleni theutokopulis
Nu este medic/terapeut
eleni theutokopulis
Eu am 30 de ani si am un strabism depistat tot pe la trei ani. Strabismul meu nu este din cauza muschilor ochiului ci dintr-o hipermetropie si cu un usor astigmatism la ochiul stang.
Mergeam anual la control iar de la doisprezece ani am mers la doamna doctor Drambarean la care merg si in prezent si care mi-a prescris o reteta de ochelari dupa un consult amanuntit, si vazandu-mi fundul de ochi si la dioptron, cert este ca vad perfect cu ochelarul pe care mi l-a dat.. Este o doctorita foarte capabila. Doamna doctor Drambarean consulta si copii si adulti la policlinica Cetatea Histria din Drumul Taberei. Va trebuie o trimitere de la medicul de familie. Multa sanatate!
0
06-08-2009, ora 06:18
camyhelen32
Nu este medic/terapeut
camyhelen32
Dr.Luminita Teodorescu, Clinica Oftalpro.cautati pe google si aflati unde este locatia.era pe Pache protopopescu dar s-au mutat de curand...
fetita mea a avut strabism.si nu mai are, am muncit mult sa-l corectam dar a meritat.se zice ca ar fi cea mai buna din tara.
programarea trebuie facuta din timp, dureaza 1, 2 luni sa ajungeti la ea.
numai bine!
0
28-10-2009, ora 22:48
ator
Nu este medic/terapeut
ator
Dr Luminta Teodorescu este la Clinica Oftalmix (www.oftalmix.ro)
tot la clinica Oftalmix mai sunt si Dr Irina Velcea si Dr Oana Andrei care se ocupa de strabisme.
Clinica este in zona Piata Alba Iulia, langa beraria Beker Brau(vezi adresa pe site)
Numai bine!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: