ROmedic Black Friday:  reduceri la serviciile de promovare a cabinetelor, clinicilor și firmelor medicale

Tobradex - vedere incetosata

25-05-2012
nikos78
Nu este medic/terapeut
nikos78
Buna ziua

Va solicit opinia in legatura cu utilizarea medicamentului Tobradex.
Simteam cateva intepaturi la ochi si in urma unui consult oftalmologic s-a constatat ca am blefarita cronica si mi s-a prescris Tobradex, cate o ficatura in ambii ochi, de 4 ori pe zi / 2-3 saptamani.
Am urmat tratamentul, insa dupa o saptamana de tratament am constata ca mi-a scazut acuitatea vizuala, iar acum, cand au trecut 2 saptamani, pot spune ca simt ca ar trebui sa modific dioptriile la ochelari. Alaltaieri a fost ultima zi de tratament.
Mentionez ca lucrez mult la calculator si port ochelari.
Acest efect de scadere a acuitatii vizuale va trece sau trebuie sa-mi schimb dioptriile?
este temporar?

Va multumesc
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ochelari care pot reduce progresul miopiei la copii
  •  
     
     
    Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.