Fractura mana - trebuie sa fac operatie?

19-03-2017
Sasu D.
Nu este medic/terapeut
Sasu D.
Buna ziua, mama mea si-a rupt mana in urma cu o luna, a alunecat pe gheata si si-a rupt mana stanga la incheietura iar inca are dureri. Un doctor i-a spus ca trebuie sa isi faca operatie daca doreste sa isi mai poata misca mana complet dupa ce se vindeca si nu stie sigur daca sa faca operatia sau nu. Medicul a spus ca e fractura EDR mentionez ca i-a fost pusa mana de 3 ori la loc si ea spune ca simte ca nu e in regula. Imi puteti spune ce sanse de recuperare sunt fara operatie daca o sa isi poata misca mana ca inainte sau trebuie sa faca operatie?
5 comentarii
0
19-03-2017, ora 18:11
Dr. Adam Span
Ortopedie si traumatologie, Koblenz
Dr. Adam Span
ar trebui sa vedem macar radiografiile si sa cunoastem cateva date: varsta, nivelul de activitate etc.
0
19-03-2017, ora 19:16
Sasu D.
Nu este medic/terapeut
Sasu D.
Are 49 de ani este caznica lucrează la un magazin alimentar casieră.Și nu pot sa încarc fotografiile cu radiografiile.
0
19-03-2017, ora 20:26
Dr. Adam Span
Ortopedie si traumatologie, Koblenz
Dr. Adam Span
este greu de apreciat cazul fara a vedea cat de grav este afectata geometria articulatiei. evident, ea trebuie sa mai lucreze cel putin 15 ani deci area nevoie de o mana functionala.
0
19-03-2017, ora 21:03
Sasu D.
Nu este medic/terapeut
Sasu D.
se poate sa îmi dați un cont de email sa va trimit poze cu radiografiile și sa îmi spuneți ce ar trebui sa facă?
0
19-03-2017, ora 23:52
Dr. Adam Span
Ortopedie si traumatologie, Koblenz
Dr. Adam Span
adresa de mail il gasiti pe profilul meu
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.