tuse productiva copii

33 comentarii 1 2
0
04-02-2016, ora 01:32
Mirunyk
Nu este medic/terapeut
Mirunyk
Bna seara as vrea sa va antreb dacă eurespal se poate administra an timpul tratamentului cu serquel am citi an prospect ca n se administrează pe lângă sedative am 43 ani mulţumesc
0
01-02-2017, ora 00:39
Emilika
Nu este medic/terapeut
Emilika
Mamici, eu deja de mai mult timp folosesc nebuliserul la copiimei. Sunt foarte multumita de cum isi fac efectul inhalatiile cu NaCl si picaturi Prospan. Se pun am 15 picaturi in 2ml de ser. Sanatate voua!
0
02-06-2018, ora 21:56
veronica.g
Nu este medic/terapeut
veronica.g
Buna seara! Am o fetita de 2 ani si 5 luni care in urma cu 1 luna a facut infectie urinara si a fost internata 5 zile pe antibiotice. Inainte de aceasta infectie urinara ne confruntam de aproximativ 6 luni cu constipatia, care a survenit, credem noi, in urma incercari de trecere la olita, care a esuat si s-a transformat intr-un bau-bau pt ea. Fetita a facut rosu in gat la 1 an si 7 luni, pana atunci nu a avut niciodata nicio raceala sau febra. La 2 zile de la externare s-a pricopsit cu o viroza acuta si o laringita cronica la care ni s-a recomandat in prim caz tantum verde si antitermice in caz de febra. La o saptamana dupa tratament a inceput sa tuseasca f tare si am fost la medlife la orl, unde ni s-a recomndat aerosol cu adrenalina si respisan si la 15 min ser cu flixotide. Dupa ce am incetat tratamentul cu tantum verde a inceput sa tuseasca intruna, cu nas infundat, muci..ca si cum nu ar fii tinut niciun tratament pana at..in fara laringitei care, presupunem ca s-a vindecat este racita cobza. I-am specificat pediatrei, care nu vine la cabinet pana luni, ce are si ea ne-a recomandat erdomed sirop 4ml x 2/zi, desi pe acest prospect scrie ca NU SE ADMINISTREAZA copiilor cu greutatea sub 15 kg, fetita mea avand mai exact 13 kg si 800 gr... Fetitei ii mai dam si ulei de peste (mollers), vitamina c si d +bifido baby (in urma tratamentului cu antibiotic de la spital).
INTREBAREA ESTE : ARE VOIE ERDOMED IN ACEST CAZ? Multumesc!
Adaugă un comentariu / răspuns
33 comentarii 1 2

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Dispersia particulelor de tuse în aer liber
  • Tipuri de tuse pentru care trebuie să te îngrijorezi
  • Câteva sfaturi pentru a calma tusea
  • Tratament tuse - medicamente, remedii, ceaiuri pentru tuse
  •