urineaza f des

23-03-2010
sty
Nu este medic/terapeut
sty
Buna ziua.Ma numesc Elena si am un baietel de 4 ani care dupa a doua inf urinara cu proteus si tratata cu antibiotice, el tot mai urineaza f des.Cine stie si a trecut prin asa ceva as dori sa-mi dea un sfat. El nu are nici dureri, nici usturimi.Multumesc.
2 comentarii
0
23-03-2010, ora 15:51
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Aceasta este urmarea deasa a antibioticelor si tratamentelor daunatoare. Aceasta afectiune apare f. f. des de la anatibiotice. Antiboticele nu fac deloc bine ci numai rau..si acesta de durata. De antibiotice nu este nevoie decat poate in cazuri cu pericol de moarte...si des nici macar atunci pt. cineva care cunoaste si alte metode. Dar doctorii le trag de decenii intregi la fel fara sa vada urmarile tratamentelor pe care le prescriu la fel ca si in cazul amalgamului toxic folosit de dentisti secole intregi. Acum il evita toti...

Mergeti la un medic homeopat si faceti un scurt tratament homeopat. Exista mai multe remedii din care la copii 1.-2 doze din aceste remedii fara efecte secundare pot elimina simptomele prezente.
Daca nu stiti pe nimeni scrie-ti mie.
0
23-03-2010, ora 20:29
sty
Nu este medic/terapeut
sty
Multumesc. Nu stiu nici un astfel de medic.Si 2 doze de ce anume sa-i dau?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cauzele urinărilor frecvente - afecțiuni posibile
  • Din ce cauză mergi des la toaletă
  •