Zentel poate produce gastrita?

04-04-2011
alyana
Nu este medic/terapeut
alyana
Buna ziua, am o fetita de 3 ani si 8luni si in urma unor analize i-a fost administrat Zentel (5 zile) acum ea are uneori niste varsaturi, stari de greata si am inteles ca acest medicament se recomanda f rar si doar o singura data este posibil ca el sa-i fi produs fetitei mele gastrita?(am inteles de la o alta mamica care a zis ca din cauza acestui medicament baietelul ei a facut gastrita ) eu vreau sa stiu daca acest lucru este posibil?Va rog sa ma ajutati si sa-mi elucidati aceasta dilema a mea, multumesc. o zi buna!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

31-01-2020, ora 13:45
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Optibac
OptiBac Probiotic în tratament cu antibiotice
OptiBac reface flora intestinală dezechilibrată de un tratament cu antibiotice. Datorită expertizei vaste în domeniul microbiologiei, fiecare produs Optibac are la bază tulpini diferite de probiotice care colonizează anumite secțiuni ale intestinului în funcție de afecțiunea pentru care sunt administrate. Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce îmi vine să vărs aparent fără motiv? Cauze de vărsături
  • Senzația de greață după masă - afecțiuni posibile
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.