Zentel poate produce gastrita?

04-04-2011
alyana
Nu este medic/terapeut
alyana
Buna ziua, am o fetita de 3 ani si 8luni si in urma unor analize i-a fost administrat Zentel (5 zile) acum ea are uneori niste varsaturi, stari de greata si am inteles ca acest medicament se recomanda f rar si doar o singura data este posibil ca el sa-i fi produs fetitei mele gastrita?(am inteles de la o alta mamica care a zis ca din cauza acestui medicament baietelul ei a facut gastrita ) eu vreau sa stiu daca acest lucru este posibil?Va rog sa ma ajutati si sa-mi elucidati aceasta dilema a mea, multumesc. o zi buna!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce îmi vine să vărs aparent fără motiv? Cauze de vărsături
  • Senzația de greață după masă - afecțiuni posibile
  • Vărsături repetate / persistente
  •  
     
     
    Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.