12 implanturi masele sau canini

27-08-2009
nadgobfree
Nu este medic/terapeut
nadgobfree
scuzati-mi ortografia incerc sa fiu scurt si la subiect,
durerea este o obisnuiinta in cazul meu la dantura, i urma cu 3 ani am avut maxilaru rupt, pe viu mil asezam singur la lok timp de 48 de ore poate si mai mult. a trecut, ruptura a avut lok in partea stanga jos, dupa trei luni am fost nevoit la intreventie chirugicala de extractie aunei masele si taierae exterioare a falci pt curatarae maxilarului, anu acesta am facut 6 extracti odata, scurt foaret bien lucrat, am fost nevoit sa se mai faca o interventie la o masea de langa ce scoasa de langa ruptura si sa se faca extractia si curatarea, deci unde a avut lok ruptura langa sa facut o xetractie acum 3 ani si acum langa extractia respectiva sa facut o alta extractie..de masea:((
acum sunt nevoit sa mi se faca 10 sau 11 implanturi pt ca nu se pot face poduri si nici nu prefer, restu de masele ramse au fost plombate 4 odata si o masea ramasa ar fi trebuit sa ii oamoare nervu dar nu mai avema eu timp s ao vad pe doctorita, imi cer scuze diferenta pt mine o stiu nuami masea si dinte ci simpli din fata
cei din spate masele, canini sau ce or fi ei, cum credeti ca ar fi sa se lucreze, am optat pt un chirurg maxofacial sa imi lucreze dar sunt in negocieri inca in momentul de fata, ce pareri ati avea in cazul meu, cum credeti ca va fi interventia si de cine ar trebui facuta? cel mai important, am 3 sus stanga 4 jos stanga unde ma avut rupt maxilaru, 3 susu dr4eapta si 2 jos dreapta, opa mi-a dat deja 12, scuzati astept raspuns si va multumesc
1 comentarii
0
22-03-2023, ora 23:40
Dr. dentist: Maier Marius
Stomatologie, Brasov
Dr. dentist: Maier Marius
Bună ziua,

în cazul dvs., având în vedere istoricul dvs. dentar și necesitatea unui număr mare de implanturi dentare, este important să căutați un medic dentist sau un chirurg maxilo-facial cu experiență în implantologie dentară și cu un portofoliu de cazuri similare cu al dvs.

Este posibil să fie necesară o pregătire prealabilă a țesutului oral prin proceduri de chirurgie orală, cum ar fi adiția de os sau gumă, pentru a crea o bază solidă pentru implanturi. În plus, ar trebui să vă așteptați la o perioadă de vindecare după fiecare etapă a procedurii de implant, care poate varia în funcție de individ și de complexitatea cazului.

În ceea ce privește durerea, este important să discutați cu medicul dvs. dentist sau chirurgul maxilo-facial despre opțiunile de analgezie și să urmați instrucțiunile de îngrijire post-operatorie pentru a minimiza disconfortul.

În concluzie, înainte de a lua o decizie finală cu privire la cine să efectueze procedura de implant dentar, este important să faceți o cercetare minuțioasă și să căutați un medic dentist sau un chirurg maxilo-facial cu experiență și cu care să aveți încredere să vă ofere cea mai bună îngrijire stomatologică.

Cu drag va stau la dispoziție oricând, dvs sau apropiaților dvs, pentru eventuale întrebări sau nelămuriri.

Să ne auzim cu bine,

Dentistul Meu:

Dr. Maier Marius - doctor medic stomatolog

Zâmbim împreună
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul