Ajutor tratament lichen plan bucal

15-11-2021
Denisa28
Nu este medic/terapeut
Denisa28
va rog sa ma ajutati cu un tratament pentru lichen plan bucal.leziunile se afla in interiorul obrazului.va multumesc.va rog din suflet macar sa tin sub control lichenul daca nu se poate sa dispara.o zi buna va doresc.
4 comentarii
0
04-10-2023, ora 09:27
Larisairina
Nu este medic/terapeut
Larisairina
Buna !Cum se manifesta la tine ?Deoarece am si eu o senzatie de arsura pe obraz si o jum de limba si se face asa mai alb obrazul.Si nu reusesc sa dau de cap ce poate fi!
0
25-01-2024, ora 03:09
Cirstea Luminita Mirela
Nu este medic/terapeut
Cirstea Luminita Mirela
Am fost diagnosticată cu lichen plan eroziv bucal și urmez un tratament cu medrol și plaquenil și un preparat pentru bandijonat cu clobetazona!! Poate putem schimba "impresii" pe Wattsapp, 0771500765 mulțumesc
0
25-01-2024, ora 08:50
Larisairina
Nu este medic/terapeut
Larisairina
Ce sintome aveati?
0
25-01-2024, ora 10:54
Cirstea Luminita Mirela
Nu este medic/terapeut
Cirstea Luminita Mirela
Leukoplazii în interiorul obrazului stg, care ani de zile fără să fiu atentă îl muscam cu dantura, iar la un moment dat, aproape de ultima măsea de jos aveam ca un coș alb, puțin deschis la vârf, și mi făcea probleme extreme la orice aș fi mâncat!! Usturime îngrozitoare!! Cum am scăpat de el? Mi a luat biopsie și a luat tot țesutul bolnav, și rana s a vindecat în max 4 zile!! Până atunci am dat cu de toate, "pipi de maimuță" mai lipsea, dar n a trecut cu nimic!! Acum am o leukoplazie care mă deranjează numai la fierbinte, aproape de întretăierea buzele, tot în interiorul obrazului stg, care nu trece de 3 săptămâni, iar dl prof a zis că "nu pune încă probleme"!! O mai las încă vreo 2 săptămâni, după care dc n are de gând să treacă, îi fac felul la BMF, că mi e frică s o las în dorul Lelii!! Nu pot pune poze!! Aștept vești!! 0771500765
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.