Atractie din partea mea

17-02-2017
Anonim198928
Nu este medic/terapeut
Anonim198928
Buna ziua,

Sora mea mi-a facut cunostinta cu o colega de-a ei de facultate ( prietene, nu foarte apropiate), in iunie 2006.
Mie mi-a placut foarte mult cu ea la prima vedere, eram intr-un local au mai venit niste prieteni de-a lu sormea, am ras am glumit.Mi-e mi-a placut maxim de ea, ea nu cred ce sa zic.A inceput vara frumos, ea se tot ducea la mare in week-enduri si eu la fel, ne distram amandoi, dar nu ne intersectam niciodata.Ea tot vorbea cu sormea (ca ce se distreaza fractu ca nush ce etc).
Au fost cateva iesiri cu ea si cu prieteni mei si a ei, ne-am distrat am ras am glumit, dar nimic din partea mea.
Ea vreau sa subliniez ca nu ma cauta, decat in week cand venea sa iesim in club, (eu, ea, un amic de-al meu si o prietena de-a ei ), am iesit ne-am distrat a fost foarte frumos, dar nimic din partea ei si nici din partea mea.
Intr-o seara in club a venit ea cu o prietena de-a ei si eu cu un amic de-a meu si eram distanti noi de ele, si eu cand am vazut ca nu ne bagau in seama, am inceput eu sa abordez o fata, am stat 5 min de vorba cu ea si cand ridic capul ea a disparut, plecase in alta zona (probabil am facut-o geloasa ), tot in seara aia o vad dupa 1 h o vad ca se pune pe scaun fff suparata si nervoasa si am intrebat-o "ce ai patit " si mi-a zis " ehhh nimic, o prietena s-a combinat cu un fost de-al meu si nu mi se pare normal" WTF si am lasat-o in pace.
In aceeasi seara vine prietena ei la mine si imi zice cum ar fii sa mergem maine dimineata sa dau o tura la munte sa ne intoarcem seara, i-am zis suuper tare, hai DE CE NU.
Se face 5 dimineata si spre iesire zice fata de care imi place mie "voi chiar mai aveti chef de munte, etc " si i-am zis " pai faceti ce vreti, imi este indiferent" ( ea voia sa mearga inainte sa ma bag eu in seama cu fata aia ).
Dimineata imi da msj mie si amicului meu "ca nu mai poate sa ajunga ca are niste treaba", am zis oky, poate fata chiar are treaba.
A 2-a zi dupa ce a zis ca nu mai vine vad mare check in ca pleaca la munte in locul unde trebuia sa mergem noi cu prietena aia si mesaj mare " I DO WHAT A WHAT TO DO " si cu un tricou pe el DONT TEXT YOUR EX.
Pe mine m-a enervat chestia asta, dar ma rog.
Intre timp am stabilit sa ea cu ea sa iesim intr-un club, m-am imbracat frumos sacou camasa (prima oara de cand ma stiu cu ea m-am imbracat in sacou ) cand am ajuns in club, parca o luase razna, a inceput sa imi faca poze, sa fac poze cu ea si sa-i trimita lu sormea cu text(ne vedem la cununia civila ) era permanent langa mine, radeam cu ea, dar nu s-a intamplat nimic special in seara aia.
Peste 2-3 saptamani am mai iesit cu ea, toate bune si frumoase.Am iesit la o cafea cu prieteni mei si cu ai iei, ea tot statea pe langa mine eu o evitam un pic.
Stand la o cafea ma intreaba, "auzi ce parere ai de ciorba reincalzita "? eu mirat i-am zis " cllllar nu, nu are acelasi gust " si peste 2-3 saptamani, aflu (de pe facebook )ca se baga intr-o relatie cu fostul ei ATENITE el 19 ani, ea 24.
Au mai fost impreuna in trecut cand era avea 22 ea el 17, 2-3 luni au stat impreuna si atat.
Afland ca s-a combinat cu ea, eram extrem de afectat, daaar tot am organizat o ieseala cu prietenele ei si cu prieteni mei, ea s-a scuzat ca nu poate sa vina ca se duce chill la un ceai cu prietenu ei.
Am fost in club ne-am distrat si cand aud ca o sa treaca si ea in club dupa noi sa ne saluta si sa bea ceva.
Pffff am auzit ca luat toti nervi, isi face aparitia cu prietenul ei, eram destul de agitat, eu tot ma faceam ca nu sunt afectat, dansam, beam eram in lumea mea.
A stat 30 min si a plecat, in drum spre usa imi zice mie dupa ce a iesit gaozarul ala de 20 ani, ca poate ma intorc( voiam sa-i zic, " iti duci copilul la culcare), am tacut si i-am zis OK.
Dupa seara aia, am incetat sa mai vorbesc cu prietenele ei si cu ea si n-am mai iesit.
Dupa aproximati 1 luna, ma suna sormea si imi zice ca a intrebat fata aia de mine ca ce mai face, cum mai e, si etc si dupa ii zice respectia lu sormea (fata vreau sa vorbim ceva mai tarziu), a 2-a zi ii zic eu lu sormea ( bai suno tu, vezi ce vrea ), o suna scumpa mea surioara si ii zice ( fata tu vrei sa vorbim despre fratimiu, NU?) si ea zice " da de fractu "...OPAAA PAM PAM.
Si incepe sa-i zica sormea, " ma da tu nu ai avut nici o iesire cu fratimiu ca vad ca si tu si el catodata intreaba de tine :ea cand a auzim ca i-a zis ca am intrebat de ea a zis "Daaa a intrebat "?! si tot zicea" Da fata ca n-am apucat sa iesim niciodata la nici un DATE ca am iesit doar cu prieteni nostri dar nu se stie niciodata.
Sormea imi zice si i-am zis, o sa vb cu ea dupa un timp mic, nu imediat acum o sun ca paream disperat, si am inceput sa o caut usor usor usor, CE MAI FACI CA ETC.
Se apropie revelionul 2016-2017, sormea ii zice Hai cu noi de revelion ca e fff important sa intri in noul an cu o persoana deosebita, ea a inceput sa rada si ii zice PAI vorbeste cu fractu daca se poate.
Eu cand am auzit, am zis de ce nu, ( tinand cont ca are fff multi admiratori si tocmai cu mine a ales sa intre in noul an ). Am sunat-o i-am zis cum sta treaba, ca nu e nevoie sa dea banii ca e invitatea mea speciala, ea Nu si NU, si din o suma mare a ales sa-mi dea o suma mica ca nu voia sa intre in noul cu datorii.
A inceput revelionul, ( ea cunostea pe toti de la revelion ) dar a ales sa stea in mare parte pe canapea statea pe whatsapp si vorbea cu niste prietene.Eu faceam fff mult Karaoke ea ma filma, mai dansa si ea, dansam pe langa ea, si a venit monentul muzicii lenea si am invitat-o la dans si imi zice usor si linistit " bai nu acum, ma dor picioarele nu prea am chef" oky aia e.
Peste 2-3 H mai baga iar o melodie lenta si ma duc la ea " hai sa dansam " ea iar refuza ca nu ma ca dor picioarele si etc, OK GATA NU O MAI INVIT LA DANS.
Pe toata perioada revelionului mai stateam langa ea, o mai intrebam daca e ok, are nevoie de ceva, o amuzam era totul perfect.
Se face ora 4 si usor usor lumea pleca, si a plecat si ea, am condus-o pana afara (era frig rau si i-am lasat geaca mea ) mi-a multumit si i-am zis sa-mi dea un semn cand ajunge acasa.Mi-a dat dupa 30 min msj, AM AJUNS SUNT OK NB.
Tin minte si acum si nu am sa uit niciodata, pana pe 4 Ianuarie nu i-am mai zis nimic si nici ea, i-am dat un msj pe 4 ca ce faci, hai la un suc sa vorbim si noi una alta, ea zice oky dar cine mai vine si i-am zis sec (paiiii EUUU, TUUU si EUUU SI TUU) mi-a trimis niste emoticoane cu ROSI IN OBARJI si alt emoticon cu isi pune mainile la ochi.
Eu intre timp stiam de cand m-am cunoscut cu ea ca ii plac fff mult papanasi si am facut rezervare la Caru cu Bere, la ora 6 ne vdm acolo ( stiu a fost urat din partea mea ca nu am luat-o de acasa dar am zis WTF par fatalau si nu vreau ) a ajuns fefitza la 6:14 afara erau -10 C, si-a lasat masina la o distanta de aproape 2 km, deci saracutza fara minte a mers pe jos in frig atata ( nu stia ca sunt locuri de parcare in zona ) ma rooog.
A ajuns la destinatie eu eram deja la al 2-lea pachet de tigari de nervi ca nu mai ajunge, si intr-un final ajuge.
Intrat urcam, facusem rezervare intr-un loc special frumos la etaj.COmandam Papanasi logic, mancam radem glumim si se face ora 8, eu i-am zis dupa hai sa mergem intr-un club sa facem o nebunie, ea NU CA ESTI NEBUN NU NU NU, hahaha.Pentru mine sa ma duc la ora aia acasa era imposibil, eu pasare de noapte, ma batea tata daca ajungeam acasa asa devreme.
SI ii propun altceva, hai la un Bowling, stiu eu un loc misto si ea zice HAI.( eram transpirat tot, parca am cerut-o de sotie), am ajuns intr-un loc fff fregventat de oameni IDM mai exact, se uita mirata ( WAWWWW nu stiam ca exista locul asta ) eu in gandul meu ( WTF esti de 8 ani in BUC, hai sa-ti arat Bucurestiul ), si a inceput sa rada si sa ma loveasca prietenesc.Intram jucam ce jucam si dupa hai acasa, o las eu la masina si dupa incepe.
N-am sa uit asta iar niciodata.
O intreb " stii de ce am iesit noi in seara asta Nu " ?! si ea tace zambind.
Si am inceput sa bag material " Stii vara eu am umblat cu fff multe fete ( era stia asta de la sora mea ca ma afisat pe facebook si ea o intreba pe sormea CINE CINE CINE E ) dar in nici una nu am vazut ce am vazut in tine, te vad asa speciala si mi-as dori sa incepem o mica relatie, dar sa o luam usor sa nu ne grabim, ai libertatea din partea mea sa o luam usor.SI EA IMI ZICE" stii, eu nu sunt pregatita, nu ca te refuz dar nu sunt pregatita, nu exista scanteia aia ce trebuia sa fie si nu pot " cand am auzit am crezut ca, cade biserica din fata mea ( app eram in fata unei BIserici cand am vb cu ea), si i-am zis oky, nu-i prb m-ai refuzat life go on si ea zice NU O LUA CA PE UN REFUZ dar nu sunt pregatita, si dupa 2 min imi zice TE VEDEAM CA PE UN PRIETEN, ( WWWTTTFFFF parca ai zis ca nu esti pregatita si ca nu este scanteia aia ) si dupa sincer eram cu lacrimi in ochii ca ma uitam la ea si o vedeam exact ce aveam eu nevoie, simteam ca pot sa fac orice ptr ea ca pot muta muntii din loc pentru ea, si i-am zis oky, uite eu te inteleg pe tine dar vreau sa ma intelegi si tu pe mine ca nu vreau sa ma mai vad cu tine ca imi fac rau.Ea nu a zis nimic la faza asta si dupa o las si ma duc spre masina si imi zice" hai sa te iau in brate ca te vad suparat " am luat-o in brate, am crezut ca s-a oprit timpul in loc, am pupat-o pe frunte si i-am zis PAAAA, si dupa ce i-am zis PAAAA imi zice( poate ne mai vedem la Bowling) Pffff ( tu chiar vrei sa ma omori )

Sincer in urmatoarele 4-5 zile eram varza, nu ma mai recunosteam, in prima noapte am baut o sticla de whisky si am plans ca un copil de clasa 8, eram daramat, ea tot ce postam eu imi dadea LIKE eu preferam sa nu-i dau nimic cand posta, doar ca eram 24 din 24h pe profilul ei, offf sincer nu stiu daca simtiti dar chiar am suferit mult.


A fost ziua mea pe 6 Feb si am plecat cu gasca la munte ea a plecat la tzara, vazunduse la facultate sormea cu fata asta, a intrebat-o ce faci in week, iesim la o cafea?! si sormea i-a zis pai nu pot ca ma duc la ziua lu fratimiu ca face mega party, ea auzind a zis CE TARE, EU MA DUC LA TZARA, Fata sunt sigur ca te vei distra.

Se apropie ziua ei pe 16 feb, i-am luat in cos cu flori si i-am zis lu sormea ca trebuia sa se vada, sormea da-i asta din partea noastra.Ea vorbind la telefon cu ea legat de factutate i-a zis "fata hai sa ma iei de acasa ca am cadouri de la tn, eu cu fratimiu ne-am gandit sa iti luam un cos cu flori " cand a auzit a tipat la telefon si a zis WAAAWWWWW CE TAAARE.
A 2-a zi chiar de ziua ei, i-a dat cosuletul cu flori si i-a zis lu sormea, o sa-l sun pe fractu cand ajungem la factultate, si intradevad m-a sunat, si mi-a zis " iti multumesc mult ptr flori chiar m-ai surprins maxim, dar ce program ai maine ca poate ne vedem sa bem un suc mancam o pizza ) (evident nu sa se vada doar cu mine si a invitat-o si pe sora mea nu doar pe mine) si i-am zis maine ies de la munca la 5-6 si cand stabiesti ceva ma suni.
Azi a facut o conferinta pe facebook eu cu sormea si cu ea si ne-a zis ne vedem la 5 acolo si i-am zis BAI NU POT SA IES DE LA MUNCA LA 5:30 ajung la 6:30 pana ma schimb si etc.
Si ea a zis pai ok eu la 7 ma duc la piscina cu niste prieteni si am programat deja.
I-am zis aia e ne vedem cand ma intorc eu din delegatii.


SI CAM ASTA A FOST POVESTE MEA TRISTA SI UN PIC AMUZANTA.
Eu sincer nu stiu ce sa fac, cum sa mai fac sa-i atrag atentia sa nu fiu luat de prost, sunt ffff indiferent cu ea dar simt ca ma roage pe dinauntru chestia asta, offff.


P.S.

Eu am 28 ani ea are 25 ani.
1 comentarii
2
17-02-2017, ora 22:21
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Psiholog Niculina Ciuperca
Bună seara !
Din cele relatate am impresia că amândoi vă comportați ca doi adolescenți.
Nu era mai simplu să o abordezi direct la una din ieșirile voastre și să-i spui că o placi? Ești bărbat, fă primul pas... iar dacă te refuză, nu te mai obsedează ideea că nu ai încercat.
Când îți dorești ceva cu adevărat, găsești o cale să ajungi la rezultatul așteptat. Tot amânând la nesfârșit, stai și într-o tensiune continuă, și poate altul nu stă să se gândească atât și pe urmă îți pare rău că nu ai fost mai îndrăzneț.
Dacă nu ți-ai fi scris vârsta, aveam impresia că ai 14-15 ani, dar la 28, ai mai multă încredere în tine și fii pregătit să faci față oricărei situații. O floare și-un cuvănt frumos sunt apreciate de orice fată. Fă-ți curaj și găsește un prilej în care să-i spui ce simți. Dacă nu-i spui, s-ar putea să nu știe că o placi...
Succes!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul