Dureri in partea dreapta in zona apendicitei, dar nu este probleme cu apendicita.

15-06-2017
marius2036
Nu este medic/terapeut
marius2036
Buna seara, numele meu este Marius, am 41 de ani, lucrez ca sofer de camion de 15 ani, in acest moment sunt in Anglia.De 3 ani muncesc continuu aprope, 15 si 13 ore pe zi, 5-6 zile pe saptamana.In afara de condus mai prestez si munca fizica descarcand si incarcand marfa in camion.Problema mea a inceput acum 8 zile, a inceput ca o durere de apendicita.Dupa 2 zile de dureri am mers direct la spital.Acolo am facut analize de sange si urina, iar dupa 4 ore de asteptat la rand ma primit un doctor, strain, cred ca turc, si in urma unui scurt consult in zona cu dureri a spus ca nu am probleme cu apendicita.Diagnosticul a fost ca muncesc prea mult si imi trebui repaus si Nurofen cateva zile.Intre timp durerile nu au disparut, sa tot mutat mai in spre dreapta coborand pe piciorul drept sub forma de febra musculara, in partea din spate a pulpei de sus, acum este undeva in zona genunchiului, si a trecut si la piciorul stang tot la genunchi.Aproape in fiecare seara pe la ora 18.00 incepe sa ma ia un pic de febra care scade dupa un paracetamol.Daca imi poate raspunde cineva va sunt foarte recunoscator.Multumesc
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: