Fisura Anala

07-02-2019
bogdancri
Nu este medic/terapeut
bogdancri
Buna seara,

De cam 5 saptamani am sangerare la fiecare scaun si am ajuns aproape la disperare. Am incercat tot felul de creme, medicamente dar fara rezultat.

Am fost la medic acum 10 zile si mi-a spus ca este o fisura anala mare, am primit tratament dar nu a dat rezultate. Am mai avut astfel de sangerari si am facut acum 4 luni o colonoscopie unde nu s-a gasit nimic grav, doar hemorizi.

Problema pleaca de la faptul ca materiile fecale sunt cu o consistenta foarte dura si efectiv chestia asta duce la sangerare si agravare. Aveti idee cum asa putea sa reduc consistenta ?

Am incercat cu ceaiuri, dulcolax, legume, fructe.nu prea merge. Beau peste 2 l de lichide pe zi.

Va multumesc.
4 comentarii
0
07-02-2019, ora 09:54
Dr. Adrian Platon
Chirurgie generala, Bucuresti
Dr. Adrian Platon
Buna ziua.
Incercati sa luati Debridat 3tbl/zi si ulei de parafina cate 3 lingurite /zi.
0
07-02-2019, ora 17:38
EU2017
Nu este medic/terapeut
EU2017
Sall.Mie mi a facut bine ceaiul de marul lupului.bai la sezut..e bun cicatrizant.Sanatate.
0
08-02-2019, ora 16:47
bogdancri
Nu este medic/terapeut
bogdancri
Multumesc mult pentru raspuns.
0
24-12-2023, ora 15:38
Florea93
Nu este medic/terapeut
Florea93
Salutare,

Cum mai e situația după atâta timp, ai reușit sa găsești un remediu bun pentru vindecarea fisurii ?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: