Lauda adusa medicilor timisoreni

25-11-2008
nikii6
Nu este medic/terapeut
nikii6
Cei care mi-au vazut subiectele deschise pana acum vor intelege cu siguranta despre ce vorbesc.Pt.cei care nu stiu voi spune pe scurt ca sufar de o malformatie destul de rara si comportamentul medicilor de pana acum m-a determinat sa intrerup orice investigatie devenind neincrezatoare.Aici pe forum au fost multe persoane care m-au incurajat sa mai incerc si le-am ascultat sfatul.M-am internat la Timisoara la Spitalul Judetean pt investigatii.Am ramas profund impresionata de comportamentul acestora.Mai exact la Clinica de Endocrinologie.Nu credeam ca mai exista in Romania medici care sa se comporte asa de bine.In aceasta clinica incepand cu infirmierele si pana la D-na Pr.Dr.Ioana Zosin, toata lumea a fost extraordinara, nu am vazut nici o persoana din randul cadrelor medicale, care sa nu fi avut zambetul pe fata in momentul intrarii in salonul bolnavilor, iar acest zambet era gratis, fara sa fie asteptata asa numita "recompensa "din partea celor bolnavi.Acesti oameni sunt calmi si interesati sa-ti rezolve problemele si mereu au la dispozitie un minut macar pt.a-ti spune o vb buna.Cuvintele nu mi-ar ajunge niciodata sa exprim cum m-am simtit acolo, toata lumea era o mare familie.Daca nu as fi trait nu as fi crezut.Pe aceasta cale vreau sa le multumesc din suflet D-nei Dr.Irina Golu, asistentelor si tuturor celor de acolo pt ca m-au incurajat sa merg mai departe, pt interesul acordat (nu doar cazului meu), pt tot ce fac zi de zi si au dat o lectie de viata celor care au uitat pt ce s-au facut medici.
Adevarata-i vorba ca "Banatu-i fruncea".
3 comentarii
0
26-11-2008, ora 01:03
Dr. Gheorghiu Mihaela
Medicina naturista, complementara, alternativa, ploiesti, brasov, bacau-colaborare cab.medicale
Dr. Gheorghiu Mihaela
Arena, ma bucur ca te-ai simtit bine si ca ai avut ocazia sa vezi ca si in randul medicilor exista bunavointa si interesare.sper ca si problema ta de sanatate sa fi gasit rezolvare!te imbratisez cu drag si astept sa te intalnesc pe messenger sa-mi spui cum au decurs lucrurile.
0
27-11-2008, ora 15:24
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
arena imi pare bine ca in sf.ai gasit niste medici competenti si binevoitori, care chiar daca nu au putut sa iti rezolve problema cu care te confrunti, macar ti-au readus increderea in cadrele medicale!!Ma bucur ca inca mai exista si astfel de medici care sa ajute pacientul si din punct de vedere medical dar si psihic.Sunt medici intre medici ;))
Te pupic tare
0
28-11-2008, ora 15:24
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Abia acum am vazut subiectul deschis de tine!!!

Iti Multumesc pentru ca mi-ai dat inca un MOTIV sa fiu bine dispus astazi si sunt foarte fericit ca ai reusit sa intalnesti astfel de cadre medicale care te-au ajutat macar partial sa iti rezolvi problema.
Cu incredere vei reusi sa ai si un copil pe care ti-l doresti foarte mult. DUMNEZEU te va BINECUVANTA cu un copil cuminte, sanatos si inteligent care iti va da inca un motiv sa traiesti in fericire si pace!

Minuni se intampla, cu atat mai mult cu cat tu esti o persoana foarte credincioasa si buna la suflet. Cum ti s-a intamplat minunea de a intalni astfel de medici, ti se v-a intampla si cealalta minune: COPILUL!!!

" SPERANŢA VEDE INVIZIBILUL, SIMTE INTANGIBILUL ŞI ÎMPLINEŞTE IMPOSIBILUL" - Charles Caleb Colton

Numai Bine si ai incredere, rezultatul va fi minunat!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.