Problema la locul de munca

16-03-2024
ionica18
Nu este medic/terapeut
ionica18
Buna Seara.Am fost trimis acasa de la locul de munca ieri, mi s-a spus sa imi dau demisia eu nu am semnat nimic.Problema a fost de la o colega de lucru cu care ma certam des din cauza ca eu nu voiam sa am de a face cu ea.Tot timpul o ignoram, o evitam, ea de la inceput era prea prietenoasa cu mine (si mie nu imi plac chestile astea). Vroia sa ma duca acasa cu masina ( eu nu voiam, s-a dus chiar si la managera magazinului sa-i spuna." Uite eu am vrut sa il duc si cu masina acasa dar el nu vrea, si managerea i-a spus daca el nu vrea, lasa-l in pace (asta a fost acum 4 luni ).In seara de inventar acum 2 saptamani a spus intre totii pe acolo ca ea o vrut sa ma sune odata sa ma ia cu masina.Eu i-am zis ca nu avem voie sa mergem impreuna si ca pentru mine a ramas in oras.Mi-a zis intr-o zi ca la inceput ca pareai un baiat de treaba adica ca si cand era mandra de asta.I-am spus de cand m-am angajat sa ma ignore si sa ma ocoleasca (dar ea a zis ca nu vrea, sau nu poate ).Ea mai sta luna asta ca pleaca in Germania, si de mai multe ori m-a intrebat daca mai raman si eu la locul de munca, si am facut-o disperata, i-am spus esti cea mai mare disperata pe care am vazut-o vreodata.Si m-a spus la sef si ieri i-am spus sa lase frustrarile deoparte si sa nu mai sufere si sa ma anunte cand nu mai sufera si din cauza asta am fost trimis acasa.Ce ar trebuie sa fac?! Cum ati fi procedat in locul meu sa imi dau demisia sau sa las sa fiu concediat?!
7 comentarii
0
16-03-2024, ora 18:31
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Nu iti da tu demisia. O sa le treaca supararea. Feste-te de fata aceea!
0
16-03-2024, ora 18:57
ionica18
Nu este medic/terapeut
ionica18
M-am ferit de cand m-am angajat de 5 luni dar ea nu intelege.De joi nu am mai fost la munca as vrea sa merg luni la itm dar nu stiu ce sa fac
0
16-03-2024, ora 20:19
tassevasi
Nu este medic/terapeut
tassevasi
I-ati un concediu medical, inventeaza ceva si te-ai inbolnavit, in timpul asta iti rezolvi problema la itm, nu trebue sa lipsesti de la munca, la 3 zile lipsa automat te da afara.
0
16-03-2024, ora 20:23
ionica18
Nu este medic/terapeut
ionica18
Deja luni e a treia zi
0
17-03-2024, ora 18:34
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Mergeti la serviciu de maine sa nu va pierdeti locul de munca.
0
17-03-2024, ora 21:12
XtremeSRL
Nu este medic/terapeut
XtremeSRL
nu semna nimic. ca ei sa te de-a afara au nevoie de motivatie serioasa si sa aiba legatura cu prestatia serviciilor pt care ai semnat contarctul. niocidecum pt afptul ca nu ii suflii in... unei copile
0
20-03-2024, ora 11:01
ionica18
Nu este medic/terapeut
ionica18
Am fost la itm si ei au zis ca nu se baga in conflicte de munca, sa ma duc sa ma impac cu ei
Am fost si nu vor sa ma mai primeasca inapoi, le am zis sa imi dea foaie cu motivul pentru care am fost concediat si mi -a spus sa astept raspunsul prin posta.Le am zis eu nu sunt de vina ca aia e o disperata, si imi zice "eu ce sa iti fac daca nu te poti controla"
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.