Va rog sa ma ajutati cu un sfat; scaun foarte moale

16-09-2017
Xcamelia
Nu este medic/terapeut
Xcamelia
Buna seara... Va rog sa ma ajutati cu un sfat daca puteti. De o luna si cateva zile am scaunul fiarte moale merg normal la baie dar cand o fac ma doare stomacul ingrozitor si fac diaree... Am fost la medic dupa o luna si mi-a prescris furazolidon penteu o zi si uumatate din 6 in 6 ore si regim.. Dupa aceste 2 zile mi-am revenit la normal facusem scaunul normal dar doar 2 zile si dupa aceea am inceput dib nou sa fac diaree si crampele s-au amplificat... Care ar putea fi cauza... De ce nu mi-a trecut de la acele pastiile ? Tin sa mentionez ca mi-a fost foarte rau de la ele am avut greturi stari de voma si ameteala
3 comentarii
0
20-09-2017, ora 22:39
Camilla Munteanu
Nu este medic/terapeut
Camilla Munteanu
Iti recomand sa faci o ecografie abdominala. Ceea ce ti a prescris doctorul au fost doar pentru a opri simptomele, nu si cauza in sine. O criza biliara poate da aceleasi simptome.
0
21-10-2017, ora 08:15
nicoaraalexandru
Nu este medic/terapeut
nicoaraalexandru
Aveti mari sanse 99% sa aveti CANDIDA si nu iese in analize. Da o cautare pe net de candida cleanser
0
28-11-2017, ora 17:09
Petru.Rotariu@Gmail.com
Nu este medic/terapeut
Petru.Rotariu@Gmail.com
Poti sa ai paraziti (candida, viermi) si conteaza mult ce mananci.
Daca manaci mult prost (procesat) la anul si la multi ani.

Manaca multa fibra (legume, fructe cu continut mic de zahar - mere, banane).
I baga niste banana sa vezi cum revii la normal.
Cauata avocado daca gasesti si manac unul pe zi.
O lingurita de ulei de coconut poate face minuni in cazul tau.

Poti sa fii alergica la gluten (elimina painea), sa ai condiitii de boala Chron (manca fibra) si asa mai departe.

Baga un ceai de pelin si omara parazit/candida.
Diarea este semn ca flora intestinala este de calitate proasta, daunataoare.
Flora intestinala buna se hraneste cu fibra, iaurt natural(kefit), varza murata.

Nu exista o pastila care sa resolve problem complexe in organism.
Nu poti stresa organismal cu o suta de factori negative si sa iei o pastila sa-i fixezi problema.
Farmacile si medici castiga din nivelul scazut al educatiei sanitare/nutritionale a populatie.
Prostia are un pret mare.

Un medic adevarat spune acum cate zile: cacat mic spitale mari, cacat mare spitale mici.
Foarte mult adevar in ce a spus.
Sananate, intelepciune si "comom sense".
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.