Prehipertensiunea arteriala
Sunt noua pe acest forum si am nevoie de sfaturile si indrumarile unor medici.
Mi s-a gasit tensiunea 13 cu 9!
Ce ma sfatuiti sa fac, ce regim de viata sa adopt ca sa evit instalarea HTA de grad I - in conditiile in care nu consum alimente grase, nu mananc sare in exces, beau o singura cafea pe zi dimineata?
Am 36 de ani, 1, 68m, 68kg si duc o viata sedentara.Fitness-ul este bun pentru sanatatea inimii mele? (Gimnastica aerobica o exclud din start din cauza unei discopatii)
Va multumesc anticipat
Mi s-a gasit tensiunea 13 cu 9!
Ce ma sfatuiti sa fac, ce regim de viata sa adopt ca sa evit instalarea HTA de grad I - in conditiile in care nu consum alimente grase, nu mananc sare in exces, beau o singura cafea pe zi dimineata?
Am 36 de ani, 1, 68m, 68kg si duc o viata sedentara.Fitness-ul este bun pentru sanatatea inimii mele? (Gimnastica aerobica o exclud din start din cauza unei discopatii)
Va multumesc anticipat
3 comentarii
Continua cu acelasi regim alimentar. Tensiunea ta este in limite normale. Poti sa faci fitness daca vrei sau orice alt sport pe care il permite organismul tau.
Va multumesc pentru sfaturi. Voi incerca sa includ mai multa miscare in programul meu
Imi poate spune cineva daca tensiunea 110cu 102 e in limite normale? de obicei am tensiune mica, dar azi nu m-am simtit prea bine cand am ajuns la munca si mi-am verificat tensiunea.Ma simt foarte ametita.
Multumesc
Multumesc
Alte subiecte recente din această secțiune: