Buna ziua!
Am o problema si as vrea sa imi raspundeti la unele intrebari daca se poate:
De trei ani de zile am un chist sau ganglion mobil cat o bila in falca. Am facut o radiografie dentara la tot maxilarul si nu se vede acest ganglion. Un medic dentist mi-a scos maseaua de minte acum cinci luni si mi-a spus ca dupa o luna o sa-mi dispara.dar nu mi-a disparut nimic. Trebuie sa mentionez ca atunci cand sunt racita acesta se umfla si se mareste. De ce nu-mi dispare? Este grav? Ce fel de radiografie ar trebui sa fac sa poata fi identificat? Trebuie sa ma operez sau pot lua un tratament?
De trei ani de zile am un chist sau ganglion mobil cat o bila in falca. Am facut o radiografie dentara la tot maxilarul si nu se vede acest ganglion. Un medic dentist mi-a scos maseaua de minte acum cinci luni si mi-a spus ca dupa o luna o sa-mi dispara.dar nu mi-a disparut nimic. Trebuie sa mentionez ca atunci cand sunt racita acesta se umfla si se mareste. De ce nu-mi dispare? Este grav? Ce fel de radiografie ar trebui sa fac sa poata fi identificat? Trebuie sa ma operez sau pot lua un tratament?
2 comentarii
Eu cred ca ar tb. sa ceri parerea medicului tau de familie...poate nu ti-ar dauna sa te adresezi hematologului pt. un set de analize care se fac numai acolo.
Buna sorella! Mai ai oare acest cont? Daca da, imi spui te rog, pana la urma, care a fost problema cu acel chist/ganglion? Sotul meu are si el ceva de genul.
Alte subiecte recente din această secțiune: