crestere bebelus
Buna ziua, am o fetita de 4 luni nascuta la termen cu 4 kg si 52 de cm. acum are 7.500 si 63de cm. as dori sa stiu daca se incadreaza in curbele de crestere. va multumesc anticipat.
1 comentarii
da, in primul trimestru sugarul creste in medie 0.750 kg./luna.
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 1Plânsul bebelușei de 3 luni jumătate înainte de somn
- 1Fluimucil sau nu?
- 0Luxație congenitala de solduri la bebe
- 1Somn bebelus - de ce plange inainte sa adoarma?
- 1Bebe 5 luni, refuză laptele
- 3Infecție campylobacter bebe 6 luni
- 1Scaun rar bebelus 2 luni și 1 săptămana
- 1Am greșit când am înlocuit laptele fără lactoză cu cel cu lactoză inițial
- 1tuse seacă si rară fără alte simptome la bebe 4luni jumătate
- 1Bebelușul nu acceptă laptele