am descoperit ca am o tensiune anormala, de la ce o fi?
am descoperit de ceva timp ca am o tensiune anormala...intro zi am avut 9/4..a doua zi 14/9...a treia 13/7...si tot asa...nu este stabila deloc...de la ce o fi?a mai avut cineva asa ceva?astept raspuns...cei de facut?ekg a iesit perfect!!!
4 comentarii
Este foarte important cu ce aparat iti masori tensiunea (trebue sa fie acelas aparat si NU electronic pentru antebrat), in ce moment al zilei, pana la masa sau dupa, pana la efort sau dupa !
tensiunea nici la o persoana nu este constanta, ea variaza intre niste limite care sunt strans legate de varsta, sex si constitutie !
Dac ai ajuns la 13 sau 14..sunt cateva posibilitati...sau te apropii de 40 de ani, sau esti supraponderal???
tensiunea nici la o persoana nu este constanta, ea variaza intre niste limite care sunt strans legate de varsta, sex si constitutie !
Dac ai ajuns la 13 sau 14..sunt cateva posibilitati...sau te apropii de 40 de ani, sau esti supraponderal???
am 26 ani...nu fumez...si am citeva kg...in jur de 79-80..la 1.75...
Vezi si suprarenalele. In ultimii 5 ani am vazut 3 cazuri. Si la carte scrie ca sunt rare. Nici stresul nu este de neglijat. Dar una peste alta, cat ar trebui sa ai ? deoare 13, 14 este normal.
cum stai cu consumul de bere ? ai facut o ecografie gastrica? ce face ficatul?
Alte subiecte recente din această secțiune: