am descoperit ca am o tensiune anormala, de la ce o fi?

11-02-2008
raull
Nu este medic/terapeut
raull
am descoperit de ceva timp ca am o tensiune anormala...intro zi am avut 9/4..a doua zi 14/9...a treia 13/7...si tot asa...nu este stabila deloc...de la ce o fi?a mai avut cineva asa ceva?astept raspuns...cei de facut?ekg a iesit perfect!!!
4 comentarii
0
11-02-2008, ora 00:00
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
Este foarte important cu ce aparat iti masori tensiunea (trebue sa fie acelas aparat si NU electronic pentru antebrat), in ce moment al zilei, pana la masa sau dupa, pana la efort sau dupa !
tensiunea nici la o persoana nu este constanta, ea variaza intre niste limite care sunt strans legate de varsta, sex si constitutie !
Dac ai ajuns la 13 sau 14..sunt cateva posibilitati...sau te apropii de 40 de ani, sau esti supraponderal???
0
11-02-2008, ora 00:00
raull
Nu este medic/terapeut
raull
am 26 ani...nu fumez...si am citeva kg...in jur de 79-80..la 1.75...
0
11-02-2008, ora 00:00
sorinbalan2000
Nu este medic/terapeut
sorinbalan2000
Vezi si suprarenalele. In ultimii 5 ani am vazut 3 cazuri. Si la carte scrie ca sunt rare. Nici stresul nu este de neglijat. Dar una peste alta, cat ar trebui sa ai ? deoare 13, 14 este normal.
0
12-02-2008, ora 00:00
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
cum stai cu consumul de bere ? ai facut o ecografie gastrica? ce face ficatul?
Adaugă un comentariu / răspuns