umflatura ciudata...va rog raspuns urgent
acum 2-3 luni mi-a aparut o umflatura deasupra claviculei. Nu parea nodul...ci...carne...M-am duc la echo si mi-a spus ca nu sunt noduli...ca vede numai fibra. Concluzia:"e grasime". Analize la sange am facu cam in aceiasi perioada cu aparitaia umflaturii (VSH=3, hemoleucograma compelta, proteina C reactiva, Aslo, fibrinogen, calciu(mic), Fier(mic), gamma GT etc.) toate au iest bine mai putin calciu si fier. Nu stiu la ce medic sa ma duc. Cocluzia doctorului de la echo a fost ca m-am ingrsat dupa nastere si e grasime.Totusi in partea cealalata (dreapta) nu e asa pronuntat. Nu simt nici eu nodul cand ma ating acolo...pare a fi o formatiune fibroasa nu rotunda... la ce medic sa ma mai duc??? sau ce analize sa fac???
6 comentarii
Cred ca analizele nu iti vor arata ce boala ai, sau cel putin aceste analize. Doctorul de la ecograf nu stie nimic, nici nu vreu sa te sperii dar nu e de joaca si nici nu trebuie sa stai asa, cred ca un chirurg priceput poate sa-ti spuna ce trebuie sa faci.
As sugera un oncolog sau endocrinolog, ceva de genul.Nu sunt specialista in domeniu.
mergi la un chirurg. el, in colaborare cu un oncolog iti poata spune ce trebuie facut. nodulii supraclaviculari nu trebuie ignorati. apar in unele cancere, spre exemplu cel gastri, cel mamar.
sanatate1
sanatate1
Pentru roxxxycrist
Ma bucur pentru tine, sper sa nu fie ceva grav, pentru ca acesti ganglioni nu dau prea multe simtome. Daca vrei sa vorbim mai amanuntit contacteaza-ma -
Ma bucur pentru tine, sper sa nu fie ceva grav, pentru ca acesti ganglioni nu dau prea multe simtome. Daca vrei sa vorbim mai amanuntit contacteaza-ma -
se pare ca nu m-am facut inteleasa...NU E GANGLION ASTA E CLAR...daca nu sunteti medici de ce va dati cu parerea??? eu am postat pt parerea unui medic...daca sunteti profani nu mai dati raspunsuri
buna. nu sunt medic, dar am avut aceeasi problema ca tine. din cate inteleg la tine e in partea stanga (a mea a fost in dreapta). stiu ca a trecut mult timp de cand ai postat aceasta informatie, dar daca mai vrei sa vorbim, -. chiar as vrea sa discut cu cineva care are aceeasi problema ca mine si sa facem schimb de informatii..(am consultat multi medici).mersi si astept raspuns
Discuțiile despre tumori benigne și cancer au fost transferate pe:
Forumul Ghid-Cancer.roPeste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 0Cancer pancreas, o poveste ce merită citită
- 0Interpretare biopsie tumora vezicală
- 0Chimio dupa mastectomie
- 0Cancer la plămâni stadiul 4 cu metastaze la picior
- 0URGENT Transfuzii de Sange
- 2Ajutati-ma! glioblastom grad 4
- 0Carcinom scuamos cavitate orala
- 0Colangiocarcinom
- 0Ajutati-ma ! Tumoare in jurul traheei si a arterei aorte, a suferit 2 infarcturi la activ.
- 0Cancer băiat 14 Ani?