Alergie la albus de ou la copil de un an
Buna ziua, va rog sa ma ajutati cu un sfat.Copilul meu de 1 an si jumatate este alergic la albus de ou, iar medicul alergolog mi-a recomandat Imunofort, si acesta, printre altele contine si ou de prepelita si nu stiu ce sa fac.Daca ii fac mai mult rau?Mentionez ca e alergic si la proteina din lapte si e diagnosticat cu Sindrom astmatiform pe fond alergic.Multumesc tare mult.
6 comentarii
Buna ziua,
nu stiu cat de alergic a iesit la albus, dar daca medicamentul contine ou, nu ii dati.
Toate cele bune!
nu stiu cat de alergic a iesit la albus, dar daca medicamentul contine ou, nu ii dati.
Toate cele bune!
Rezultat:0, 48 kU/1
Interval de referinta:0, 35
Si ce altceva i-as putea da?Am facut vaccinul cu bronhovaxom 3 luni.Cu echinaceea stiu ca nu e indicat la alergici, ce altceva?
Interval de referinta:0, 35
Si ce altceva i-as putea da?Am facut vaccinul cu bronhovaxom 3 luni.Cu echinaceea stiu ca nu e indicat la alergici, ce altceva?
Eu cred ca este suficient Bronchovaxom, nu mai este nevoie de alta imunostimulare.
Copii mici de obicei fac alergie la albus de ou si lapte, dar odata cu inaintarea in varsta, pe la 4 - 5 ani scapa de aceste alergii. Scoateti din alimentatie albusul de ou, ii puteti da galbenus, daca nu este alergic la el.
Toate cele bune!
Copii mici de obicei fac alergie la albus de ou si lapte, dar odata cu inaintarea in varsta, pe la 4 - 5 ani scapa de aceste alergii. Scoateti din alimentatie albusul de ou, ii puteti da galbenus, daca nu este alergic la el.
Toate cele bune!
Da, asa am facut, am scos si laptele de vaca si albusul, ii dau lapte de soia, si ii dau si singulaire, flixotide, aerius.
Buna seara,
ati procedat corect. Medicatia pt astmul bronsic este ok.
Multa sanatate!
ati procedat corect. Medicatia pt astmul bronsic este ok.
Multa sanatate!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Alte subiecte recente din această secțiune: