tensiune arteriala 13 cu plus 8.5
buna ziua
as vrea sa stiu daca o tensiune arteriala 13 cu plus 8.5 este buna?
as vrea sa stiu daca o tensiune arteriala 13 cu plus 8.5 este buna?
4 comentarii
Este o tensiune acceptabila, bine-ar fi ca cea de-a doua valoare sa fie 7 insa nici 8.5 nu e rau, incearca sa iti iei tensiunea dupa cateva zile de odihna, vei vedea ca va fi mai buna.
Ai luat ceva kg in plus de curand ori esti foarte obosit(a)?
Ai luat ceva kg in plus de curand ori esti foarte obosit(a)?
Este normala, desi minima trebuie sa fie jumatate plus unu din maxima, dar exista anumite variatii, in nici un caz nu e vorba de HTA sau de alta boala.Sunteti sanatoasa din acest punct de vedere, nu e vorba de hipertensine arteriala.Valorile sunt bune, si acuma ele mai variaza putin.Din diverse cauze.Stati linistita!
Buna ziua!
Am 40 de ani si de la o vreme am tensiune 1.5-13 cu 8.5/9
Ceea ce ma deranjeaza este faptul ca imi aud inima cum bate in urechi mai ales seara cand dorm, cateodata ma si trezesc din acestat cauza.
Am probleme si cu spondiloza, vajait in ureche(tinitus) de doi ani de zile.
pentru tensiune nu iau tratament, nu am tot timpul, din cand in cand.
Eu in mod normal am tensiune 12 cu 8.
Cand aud pulsul in urechi ma sperii foarte tare, nu cred ca e normal
Va multumesc.
Am 40 de ani si de la o vreme am tensiune 1.5-13 cu 8.5/9
Ceea ce ma deranjeaza este faptul ca imi aud inima cum bate in urechi mai ales seara cand dorm, cateodata ma si trezesc din acestat cauza.
Am probleme si cu spondiloza, vajait in ureche(tinitus) de doi ani de zile.
pentru tensiune nu iau tratament, nu am tot timpul, din cand in cand.
Eu in mod normal am tensiune 12 cu 8.
Cand aud pulsul in urechi ma sperii foarte tare, nu cred ca e normal
Va multumesc.
Alte subiecte recente din această secțiune: