Blefaroplatia-pro sau contra

04-04-2012
Merediith
Nu este medic/terapeut
Merediith
Buna ziua! Vara aceasta planuiesc sa imi fac o blefaroplastie deoarece pleoapele mele si sprancenele sunt extrem de cazute dand ochilor un aspect trist insa imi este cam frica. Voi avea dureri mari dupa ce anestezia va inceta sa isi mai faca efectul ?
2 comentarii
0
25-04-2014, ora 22:20
Dr. Klara Bancila
Chirurgie plastica - microchirurgie reconstructiva, Bucuresti
Dr. Klara Bancila
nu exista dureri postoperatorii la aceasta peratie ce sa nu poata fi gestionate cu medicatie uzuala; mai mare disconfort va fi dat de edemul posoperator si de echimoze, care insa trec in 5-7 zile.
0
03-04-2016, ora 01:58
Wela
Nu este medic/terapeut
Wela
Bună, am și eu o întrebare, în august îmi fac implant cu silicon la doctorul Ivan Ovidiu din Cluj dar as vrea sa îmi fac și blefaroplastie, și-a făcut cineva la el?mulțumesc
Adaugă un comentariu / răspuns