Bubite rosii in jurul guritei la fetita mea de 10 luni
Ma confrunt si eu cu o problema.Fetitei mele, care are acum 10 luni, ii ies biate bubite rosii imediat dupa ce bea lapte praf si la interval de 10-15 minute ii dispar.Am citit multe chestii despre alergii dar la ea nu pare sa se manifeste ca o alergie deorece il mananca, nu vomita dupa.Singura problema este ca sunt in Anglia iar aici nu se fac teste de alergii la copii asa mici.Chiar nu stiu ce poate avea.
6 comentarii
Totusi, pare a fi o alergie la laptele praf pe care il primeste. Cred ca ar trebui sa incercati sa schimbati laptele cu alt tip de lapte
Am incercat toate tipurile de lapte dar degeaba..imi eeste frica ca daca ii dau in continuare sa nu se agraveze situatia..
Buna ziua
Daca aparitia eruptiei este strict legata de alimentatia cu lapte de praf, incercati sa inlocuiti laptele praf cu lapte proaspat de vaca cu continut de grasime 2, 5 - 4, 5% sau chiar integral.
Daca aparitia eruptiei este strict legata de alimentatia cu lapte de praf, incercati sa inlocuiti laptele praf cu lapte proaspat de vaca cu continut de grasime 2, 5 - 4, 5% sau chiar integral.
Va multumesc pentru raspunsuri..am sa incerc cu lapte de vaca sa vad cum reactioneaza.
Sa stiti ca in seara asta i-am dat lapte de vaca si nu i-au mai iesit bubite in jurul gurii..Vroiam sa va intreb da ca este ok sa ii dau in continuare avand in vedere ca are numai 10 luni..stiam ca poti introduce laptele de vaca abia dupa 1 an.va multumesc.
Buna dimineata
Nu stiu de unde aveti informatia, dar nu este o restrictie de varsta, doar ca, la varste mai mici, laptele de vaca se dilueaza cu ceai in anumite proportii. Deci raspunsul este : da, puteti sa continuati cu lapte de vaca.
Sper ca aceasta sa nu mai constituie o problema, pe viitor pt fetita Dvs., si sa o considerati o etapa depasita cu bine.
Nu stiu de unde aveti informatia, dar nu este o restrictie de varsta, doar ca, la varste mai mici, laptele de vaca se dilueaza cu ceai in anumite proportii. Deci raspunsul este : da, puteti sa continuati cu lapte de vaca.
Sper ca aceasta sa nu mai constituie o problema, pe viitor pt fetita Dvs., si sa o considerati o etapa depasita cu bine.
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 1Plânsul bebelușei de 3 luni jumătate înainte de somn
- 1Fluimucil sau nu?
- 0Luxație congenitala de solduri la bebe
- 1Somn bebelus - de ce plange inainte sa adoarma?
- 1Bebe 5 luni, refuză laptele
- 3Infecție campylobacter bebe 6 luni
- 1Scaun rar bebelus 2 luni și 1 săptămana
- 1Am greșit când am înlocuit laptele fără lactoză cu cel cu lactoză inițial
- 1tuse seacă si rară fără alte simptome la bebe 4luni jumătate
- 1Bebelușul nu acceptă laptele