Sarcina incipienta-prima ecografie
Bună ziua,
Astăzi am făcut prima ecografie la "bebe".
Daca poate cineva sa mă lămurească cu rezultatul?
Sac ovular intrauterin, GS-0, 82/0, 54 corespunzător unei sarcini sub 5sapt. Schițează vezica vitelina, nu se evidențiază buton embrionar. Reevaluare peste 14zile.
Țin să menționez că ultima menstruație a fost pe 27 septembrie, durata dintre ele este de 30-33 de zile, primul test pozitiv a ieșit pe 01.11.2017.
Mulțumesc!
Astăzi am făcut prima ecografie la "bebe".
Daca poate cineva sa mă lămurească cu rezultatul?
Sac ovular intrauterin, GS-0, 82/0, 54 corespunzător unei sarcini sub 5sapt. Schițează vezica vitelina, nu se evidențiază buton embrionar. Reevaluare peste 14zile.
Țin să menționez că ultima menstruație a fost pe 27 septembrie, durata dintre ele este de 30-33 de zile, primul test pozitiv a ieșit pe 01.11.2017.
Mulțumesc!
2 comentarii
Trebuie reevaluat ecografic sa stiti daca evolutia este corecta sau nu (se poate face si la o saptamana de la prima- ar trebui sa para embrion cu activitate cardiaca prezenta).
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 1Col uterin scurt
- 1Va rog, ajutor! Fructe de mare crude in sarcina!
- 0Medici București nasteri stat
- 1Ajutati-ma cu aceste analize
- 1Lama lichidă în fundul de sac Douglas 2.31/1.11 cm
- 1Rezultat amniocenteza
- 1Omfalocel în sarcina 10 săptămâni
- 1Toxoplasma in sarcina
- 1Ciclu in prima luna de sarcina
- 1Sarcina oprita in evolutie