Implant silicon sani

96566 comentarii 1 2 ..... 284928502851 ..... 3218 3219 Înainte ›
0
04-05-2018, ora 19:07
Ekolinda
Nu este medic/terapeut
Ekolinda
Așa știu și eu. Nu se expune cicatricea pt ca se poate vindeca cu o culoare diferită de cea naturală.
3
05-05-2018, ora 23:28
SoniaParker
Nu este medic/terapeut
SoniaParker
Heii fetele! Eu sunt puțin mai nocturna de la un timp :)). Am stabilit și eu astăzi cu asistenta data operatiei. Voi face pe 14 luna viitoare. Abia astept! Felicitări tuturor curajoaselor și sa va recuperați ușor.
0
05-05-2018, ora 00:15
Ami.
Nu este medic/terapeut
Ami.
Multă bafta, Sonia. Îți ținem pumnii
0
05-05-2018, ora 06:57
Nicoleta nic
Nu este medic/terapeut
Nicoleta nic
Bell ce plasturi folosesti la solar?de unde ii iei si folosesti crema pt solar? Multumesc
0
05-05-2018, ora 07:19
Ekolinda
Nu este medic/terapeut
Ekolinda
Multă bafta Sonia!
Am pus un colaj, se vede?
Ați mai avut probleme cu tenul după operație? Aveam ten uscat -normal, iar acum ma trezesc super uleioasa pe fata.
1
05-05-2018, ora 07:52
Daisey1
Nu este medic/terapeut
Daisey1
Ekolinda este Perfect normal daca m-ai fi văzut după operație aveam 1 kg de ulei si parul era la fel de uleios cu toate că înainte cu o zi ma spalasem pe cap a fost oribil
0
05-05-2018, ora 08:04
Astinomii000
Nu este medic/terapeut
Astinomii000
Ekloida, eu nu îți văd poza noua, nici pe cea de zilele trecute nici colajul de acum. Sunt așa curioasa sa vad rezultatul :))) O să încerc să dau refresh la pagina poate așa o să văd poza noua
4
05-05-2018, ora 08:19
AnaStefan
Nu este medic/terapeut
AnaStefan
Ca sa vedeți pozele noi, ștergeți mai întâi istoricul, apoi dați refresh, și ar trebui sa meargă :) :*
1
05-05-2018, ora 08:40
Ekolinda
Nu este medic/terapeut
Ekolinda
Mulțumesc AnaStefan.
0
05-05-2018, ora 08:59
Nicoleta nic
Nu este medic/terapeut
Nicoleta nic
Fetelor ma ajutati si pe mn va rog, ce plasturi folositi la solar pt cicatrice?cum se numesc si de unde i.ati luat?multumesc
0
05-05-2018, ora 09:01
AnaStefan
Nu este medic/terapeut
AnaStefan
Nic, eu am folosit plasturi normali, pt tăieturi, mai lungi și mai înguști
0
05-05-2018, ora 09:14
Nicoleta nic
Nu este medic/terapeut
Nicoleta nic
Scrie o fata pe un grup, ca sunt plasturi speciali pt raze uv, cica razele de la solar trec prin haine si plasturi normali:(de cand imi doresc sa ma duc, sunt alba ca o gaina, dar mie frica:(
0
05-05-2018, ora 09:20
AnaStefan
Nu este medic/terapeut
AnaStefan
Ah, nu știu atunci:( am folosit crema cu spf 50 și plasture normal peste, a fost ok asa.
1
05-05-2018, ora 10:12
Simona777
Nu este medic/terapeut
Simona777
Buna fetelor! Ieri m-am operat si eu. De stiam ca sunt durerile atat de mari, nici platita nu faceam asta Azi sunt ok, dar ieri am plans intr-unaEu nici nu prea suport bine durerea si a fost groaznic. Voi dupa cate zile v-ati simtit ok?
1
05-05-2018, ora 10:43
Blue27
Nu este medic/terapeut
Blue27
Simona în primele 2-3 zile e mai dureros apoi pe masura ce trec zilele durerea va fi din ce in ce mai redusă, mai mult usturime si senzatii ciudate, presiune pe piept, dureri de spate si de gat si usoara depresie ca nu poti sa faci mai nimic singura, dar gandeste-te ca merita din plin, ca rezultatul va fi wow si ca vei uita perioada grea și vei ramane doar cu bucuria că ti-ai împlinit visul. Prima zi, cand esti la clinica nu ar trebui să simți durere pentru ca primesti calmante prin perfuzii su sunt foarte puternice. Cea mai grea este prima zi acasă, dar trece. Fii puternică și gandeste-te doar la rezultat. Felicitări pentru alegere si suntem alaturi de tine!
1
05-05-2018, ora 11:34
Alexxandra88
Nu este medic/terapeut
Alexxandra88
Durerile astea depind si de organism pt ca eu nu am avut deloc nici la prima nici la a 2 a operatie. Am simtit doar o presiune pe piept atat.
3
05-05-2018, ora 12:03
Georgia06
Nu este medic/terapeut
Georgia06
Buna fetelor. Si mie mi-a spus doctorul sa ma feresc de soare si fara solar ptr 6 luni. Dar acum, dupa 3 luni, ma duc saptamanal la solar. Imi acopar cicatricile cu plasturi mari si ptr restul corpului folosesc crema. Sunt ok si cicatricile arata bine, dupa parerea mea. Pupici
0
05-05-2018, ora 13:25
Blue27
Nu este medic/terapeut
Blue27
Georgia, tu la care saptamani ai inceput sa porti bustiera din poza. Eu am aproape 5 saptamani si nu stiu ce sa fac. Sa astept pana la 6 saptamani sa port si eu ceva de genul ?
1
05-05-2018, ora 13:41
Simona777
Nu este medic/terapeut
Simona777
Am inteles fetelor! Merci mult Blue. Sper sa treaca cat mai repede ca pana nu trec nu ma pot bucura de rezultat
1
05-05-2018, ora 14:02
Mădă02
Nu este medic/terapeut
Mădă02
Ferelor, si eu folosesc plasturi normali la solar dar imi pun cate 3 randuri ca sa fiu sigura.Pupi
1
05-05-2018, ora 15:02
Georgia06
Nu este medic/terapeut
Georgia06
Blue27, eu la 2 sapt dupa ce mi-a taiat capetele atelor, am inceput s o port. Am intrebat doctorul si mi-a zis ca e ok. Trebuia neaparat s o dau jos p aia s-o spal, ca n o mai suportam :)) pupici
1
05-05-2018, ora 15:20
Blue27
Nu este medic/terapeut
Blue27
Multumesc Georgia! Ce ma bucur abiia asteptam sa o port. Nu o mai suport pe cea de la clinică dar imi era frica sa nu fie prea devreme să renunț la ea. Pupici!
1
05-05-2018, ora 16:04
Georgia06
Nu este medic/terapeut
Georgia06
O sa devina mai suportabila aia daca le schimbi intre ele.. eu cam la o sapt o schimb. Pup :)
6
05-05-2018, ora 19:07
Cristina456
Nu este medic/terapeut
Cristina456
Buna seara si weekend frumos tuturor :* ! Am schimbat poza din nou, sper ca se vede :)), luna aceasta la sfarsit fac 3 luni de la operatie, dar mi s-a spus deja ca aceasta ar fi forma finala (i-am dat o poza pe whatsapp medicului). Am purtat banda 2 luni, desi medicul mi-a zis sa o port primele 2 saptamani. Consider ca mi-a facut bine acest lucru. Le-am fortat sa coboare mai repede. Medicul mi-a zis dupa 3 luni sa port bustiera doar noaptea, iar in timpul zilei ar fi bine sa le las "libere". Abia astept. :)) Si pana acum am mai stat in unele zile cate 2 ore fara bustiera (ca sa obisnuiesc organismul fara ea). In primele zile dupa operatie aveam impresia ca am doua pietre grele pe piept si nici dreapta nu puteam sa stau. Rabdare tututor fetelor noi! Am avut tot felul de senzatii ciudate la inceput si dureri, va pup :*
0
06-05-2018, ora 21:03
Cristina456
Nu este medic/terapeut
Cristina456
Simona777 eu am avut dureri crunte prima săptămâna si nu puteam dormi deloc. Apoi pana la o luna aveam dureri, dar nu asa de mari...
1
06-05-2018, ora 21:36
Blue27
Nu este medic/terapeut
Blue27
Cristina456 rezultatul arata super bine, dar totusi cred ca o sa mai coboare un pic, in rest e perfect. Sa te bucuri de ei !
1
06-05-2018, ora 22:04
Cristina456
Nu este medic/terapeut
Cristina456
Iti multumesc mult Blue 27, si eu cred ca vor mai cobori putin. :P Abia dupa un an o sa fie rezultatul final final, dar ma bucur ca totul decurge ok.
1
06-05-2018, ora 22:20
OanaCamelia
Nu este medic/terapeut
OanaCamelia
Fetelor eu la 5 luni dupa prima operatie mergeam la solar si nu puneam nimic pe cicatrici...si chiar nu sa intamplat nimic... Cicatricile aratau f bine.am mers la solar pana in ultima zi sa ma operez a doua oara
0
06-05-2018, ora 23:05
Ami.
Nu este medic/terapeut
Ami.
Fetelor, e ok dacă merg la solar cu o săptămâna înainte de operație?
1
06-05-2018, ora 23:13
Martisor
Nu este medic/terapeut
Martisor
Bună fetele si felicitări celor noi care si au îndeplinit visul. Fetele mai vechi am o intrebare la voi. Săptămîna viitoare Joi fac 2 săptămâni. Nu am mai avut dureri dar de 2 săptămâni atunci cand ma aplec simt la sânul drept lichid cum se miscă
Nu e o senzatie prea plăcuta. Doctorul mi a zis ca se va reabsorbi si mi a dat Zinat 7 zile iar saptamana viitoare ecografie ca sa vedem exact. Voi ati simtit ceva asemănător. Va pup
Adaugă un comentariu / răspuns
96566 comentarii 1 2 ..... 284928502851 ..... 3218 3219 Înainte ›

Programari cabinete medicale Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.