Tumora cerebrala - sfaturi/solutii
as dori sa discut cu un specialist despre aceasta boala, deorece tatal meu sufera de aceasta si vrea sa stiu ce solutii exista in acest moment, daca exista.
va multumesc,
-*
va multumesc!
(*modificat de administrator)
va multumesc,
-*
va multumesc!
(*modificat de administrator)
3 comentarii
Mama a suferit o operatie acum 8 ani la bulbul rahidian-tumora benigna-denumita de medicii care a operat-oSTATUS POST TUMORA DE FORAMEN MAGNUM DE TIP EXTRANEVRAXIAL(posibil anevrism de artera bazilara operat).In urma operatiei s-a simtit bine 4 ani dupa care au aparut simptome asemanatoare cu cele dinaintea operatiei, i s-a recomandat EDEREN dar nu se gaseste(i-a aparut lichid in locul unde a fost operata care ii apasa pe centrii nervosi).Va rog poate stiti de unde as putea procura ederenul, o adresa, un nr. de telefon.Va multumesc-poate imi dati un raspuns referitor la boala, un sfat, o concluzie
In luna iulie 2006 m-am pomenit ca mi-a căzut pleoapa de la ochiul stang, crezand că am tras un curent. Dupa nenumărate investigatii şi RMN mi s-a depistat un meningiom de jug sfenoidal stang. Doctorii mi-au spus că nu există tratament decat operaţie.Există cineva care a avut o astfel de experienţă şi a rezolvat problema respectivă cu tratament naturist sau oricare alt tratament ? In aşteptarea unei veşti bune vă mulţumesc din suflet.
Discuțiile despre tumori benigne și cancer au fost transferate pe:
Forumul Ghid-Cancer.roAlte subiecte recente din această secțiune:
- 0Cancer pancreas, o poveste ce merită citită
- 0Interpretare biopsie tumora vezicală
- 0Chimio dupa mastectomie
- 0Cancer la plămâni stadiul 4 cu metastaze la picior
- 0URGENT Transfuzii de Sange
- 2Ajutati-ma! glioblastom grad 4
- 0Carcinom scuamos cavitate orala
- 0Colangiocarcinom
- 0Ajutati-ma ! Tumoare in jurul traheei si a arterei aorte, a suferit 2 infarcturi la activ.
- 0Cancer băiat 14 Ani?