Orhita sau altceva ?
Buna ziua. Am o problema la testiculele mele. Am fost intr-o zi la urgente cu durere testiculara si mi sa descoperit o orhita la nivelul testicolului drept. Pe langa orhita am si un varicocel de gradul 1, dar de problema asta stiam..deci nu este de operat, chiar daca uneori mai ma supara.
Dupa o saptamana de tratament cu augmentin de 1000 tot mai am sensibil locu ala, tot mai ma doare..am testiculele sensibile, mai ales cel drept, uneori insotit si de o mica greata. am fost din nou la urolog la consult si iam zis ca mai ma doare putin..dar a zis ca trece..apoi cand trece ? ca de o saptamana nu trece...nu e normal..oare ce ar putea fi ? de ce tot ma supara ?oare nu e tratata orhita ? mai este inflamat acolo ceva ?
va multumesc mult, astept raspuns !
Dupa o saptamana de tratament cu augmentin de 1000 tot mai am sensibil locu ala, tot mai ma doare..am testiculele sensibile, mai ales cel drept, uneori insotit si de o mica greata. am fost din nou la urolog la consult si iam zis ca mai ma doare putin..dar a zis ca trece..apoi cand trece ? ca de o saptamana nu trece...nu e normal..oare ce ar putea fi ? de ce tot ma supara ?oare nu e tratata orhita ? mai este inflamat acolo ceva ?
va multumesc mult, astept raspuns !
3 comentarii
Salut! Ce simptome ai avut? Te durea la atingere?
Buna ziua.Acum 1 an jumate am fost cu prietenii mei la scaldat fiind de la tara(gârlă).A patra zi de cand am ineput scaldatul, am ajuns acasa si dupa cateva minute a imceput sa ma doara testiculul stang foarte tare.am crezut ca m.am lovit, dar am observat ca ma dhrea din ce in ce mai tare.Tata are o ruda care a fost medic si mi.a spus ca nu este nevoie de operatie ca se trateaza prin antibiotice.Am stat 2 saptamani pana si revenit la forma initiala, dar am observat ca incepea sa se micsoreze. In prezent este de marimea unei boabe de fasole.Eu fiind pasionat de fitness, am un minus din cauza ca a scazut secretia de testosteron odata cu micsorarea testicul
Am o singura intrebare.
Este vreo sansa sa il aduc inapoi la dimensiunea celuilat????
Este vreo sansa sa il aduc inapoi la dimensiunea celuilat????
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 0Frenoplastie laser adult
- 2Inflamare testicului
- 0Probleme cu erecția și cu prostata
- 0Pietre pe tractul testicolui drept
- 0Papule perlate la 39 de ani
- 0Imi apare o vena pe testicul și am observat în susul testiculului ceva ca o pietricică
- 0După o lovitura în testicul pot face varicocel?
- 0Cum se manifesta epididimita la copii (după o lovitura)?
- 0Pot face varicocel din cauza unei lovituri?
- 1Vena care se umfla pe testicul când stau in picioare produsa de o lovitură.