Implant silicon la 42 ani
Buna ziua, am 42 de ani, vreau sa-mi fac implant mamar, dar am o problema, am mastoza fibrochistica, mai accentuata in dr, oare se poate face implantul dc am aceasta problema si la aceasta varsta, multumesc.
2 comentarii
Cu siguranta se poate face daca vorbiti cu un doctor. Puteti lua mai multe pareri si dvs decideti care este varianta cea mai potrivita dvs. In legatura cu varsta, nu are nici o legatura, soacra mea ( 51 ani ) s a operat acum 5 luni ( implant mamar, abdominoplastie, lipoabsortie ) toate acestea intr o singura interventie si este foarte multumita. Nici o durere dp operatie,
0
11-10-2018, ora 09:25
Dr. Alisa Zisman
Chirurgie plastica - microchirurgie reconstructiva, Cumpana, Jud. Constanta
Buna ziua. Va sugerez sa va faceti o mamografie si apoi sa solicitati opinia unui chirurg generalist (cu experienta in operatiile de san). Daca chirurgul spune ca e Ok se poate merge mai departe catre implant mamar / lifting ...
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 0Experiența mea de rinoplastie secundară
- 0Cineva cu Rinoplastie dr. Calu Alexandru?
- 1Sâni tuberosi intervenție
- 0Care este cel mai bun doctor chirurg pentru operatii estetice masculine?
- 5Ce proceduri estetice imi recomandati?
- 1Anestezie generala tahicardie
- 0Rinoplastie Iasi
- 0S-a mai operat cineva la Dr. Alex Costeschi?
- 0Implant mamar
- 0Rinoplastie Turcia