Implant silicon sani

96566 comentarii 1 2 ..... 298429852986 ..... 3218 3219 Înainte ›
0
01-02-2019, ora 14:10
Roxana.B
Nu este medic/terapeut
Roxana.B
Si eu ma dau cu Arnigel pe sani, dar pe stripuri mi-a fost frica sa ma dau.Dr. mi-a zis ca o sa cada la dus, dar nu par să aibă vreun gand.
0
01-02-2019, ora 14:13
Alexacoman
Nu este medic/terapeut
Alexacoman
Nici la mine nu cad la duș :)) asa ca dau peste :)
0
01-02-2019, ora 14:34
Roxana.B
Nu este medic/terapeut
Roxana.B
Poate ne spun si noua fete operate mai de mult, în cate zile au căzut.Eu maine fac 2 săpt de la operatie!
1
01-02-2019, ora 15:10
Amburicea
Nu este medic/terapeut
Amburicea
Eu le-am dat jos dupa 24 de zile, la recomandarea medicului. Nu doare, zona e amirtita si se ia cu tot cu cojita de dedesubt. Pup
0
01-02-2019, ora 15:35
3l3n4
Nu este medic/terapeut
3l3n4
Bună, în prima săptămână v-ați spălat decât de la burtica în jos, și abia din a 2 pe tot corpul?
2
01-02-2019, ora 15:51
Mona2002
Nu este medic/terapeut
Mona2002
Fetelor, va puteti spala din a 2 a zi, dupa operatie dar sa evitati sa stati in cada cu apa fierbinte..stripurile se dau jos dupa 2 saptamani..nu va da ti cu crema peste(ma refer la crema cicatrizanta) ca nu are nici un efect..dupa ce va da ti jos stripurile puteti da cu Stratamed sau Contractubex, ambele sunt bune..in rest pe sani, masaj cu arnigel sau voltaren din cate stiu eu !Recuperare usoara fetelor
0
01-02-2019, ora 15:53
Mony96
Nu este medic/terapeut
Mony96
Eu sunt nehotărâtă între Sorin NAE sau Vitalie :(( !! Voi ce doctor îmi recomandați ??
1
01-02-2019, ora 15:54
Mony96
Nu este medic/terapeut
Mony96
Sunt fete operate la dr Sorin Nae?
0
01-02-2019, ora 16:00
Clarisaclarisa
Nu este medic/terapeut
Clarisaclarisa
De acei plasturi micuti eu am scapat mai usor cand era sona uscata decat umeda pt ca are un lipici care chiar daca ii dezlupesti putin la dus apoi se lipesc mai ceva ca inainte)))
0
01-02-2019, ora 17:31
AlecsandraK
Nu este medic/terapeut
AlecsandraK
Eu sunt operata la Sorin Nae
1
01-02-2019, ora 17:47
Roxana.B
Nu este medic/terapeut
Roxana.B
Multumesc frumos pt răspuns, fetelor! Mie dr mi-a dat voie să fac duș in a 2-a saptamana dupa ce mi-a dat plasturii jos! O seara frumoasa!
2
01-02-2019, ora 18:30
Iasmina1
Nu este medic/terapeut
Iasmina1
Crisu29 am avut cupa A spre B inainte. Nu eram plata, desi mi-as fi dorit o idee mai mari. Sanii se schimba f mult fata de primele saptamani, eu sincer nu i-am analizat la inceput dar am facut poze lunar si asa am observat cel mai bine diferentele. Eu si acum inca port bustiera, nu ma pot dezlipi de ea :) ba chiar am inceput sa si dorm pe burta, chiar daca numai pt o jumatate de ora pt ca imi pun o perna moale sub sani iar sub perna imi pun mainile si la un moment dat incep sa imi amorteasca mainile. Aveti rabdare si multa bafta!!toate aveti sani frumosi si cu timpul vor deveni si mai feumosi :)
1
01-02-2019, ora 19:11
Princess L
Nu este medic/terapeut
Princess L
Roxana.B. frumoasa bustiera. De unde ai luat-o?
0
01-02-2019, ora 21:02
Roxana.B
Nu este medic/terapeut
Roxana.B
Pricess L multumesc! E luata de la Auchan, pe vremea cand nu aveam sani:), am luat-o ca mi-a placut mult dar nu am putut sa o port.Se pare ca acum e perfecta!:))
1
02-02-2019, ora 02:07
Daniimcriss
Nu este medic/terapeut
Daniimcriss
La voi a3a zi a fost cea mai dureroasa? Nici nu pot sa dorm, presiune foarte mare, sânii parca îmi explodează, toate senzațiile le simt în dimineața asta.
0
02-02-2019, ora 02:46
3l3n4
Nu este medic/terapeut
3l3n4
Și la mine e a 3 zi astăzi :)) mi-am chemat soțul sa ma ajute sa ma ridic și sa iau o pastila căci eram amortiza toată, iar sânii păreau ca explodează.
Va întreb și pe voi fetelor ca se poate sa nu fi înțeles eu corect - de când trebuie să ne schimbam pansamentele de la sâni și de când ne putem da cu crema arnigel?
Cred că eram prea euforica atunci când îmi povestea dl.dr. și mi-e sa nu fi înțeles greșit :(
1
02-02-2019, ora 03:33
Amburicea
Nu este medic/terapeut
Amburicea
3l3n4, asa am patit si eu:) ideea e ca fiecare dr da recomandari diferite, eu de exemplu schimbam pansamentele si dadeam cu betadina o zi da, o zi nu. Cu arnigel dadeam dimineata si seara deasupra si intre sani.
Si da, a 3-a zi a fost crunta, de fapt prima saptamana e mai grea apoi incet incet va veti reveni. Recuperare usoara!
1
02-02-2019, ora 05:11
Oanabe
Nu este medic/terapeut
Oanabe
Panaamentul l am schimbat prima data singura in a 3. A zi. Il schimbam o zi da una nu ( asa c spune si si Amburicea). Cu arnigel m am dat din ziua 2... dar am incetat sa l mai folosesc la un moment dat pt ca ma dureau sanii foarte tare dupa ce il foloseam. Cu stratamed am inceput sa ma dau dupa 20 zile... la mine nu s au dezlipit singuri plasturii si i am dat eu jos la dus.
Cele mai grele zile au fost si pentru mine 3-5... dupa usor usor mi a fost mai bine.
Lia la cine te ai operat?
0
02-02-2019, ora 08:32
Lia92
Nu este medic/terapeut
Lia92
Stan Vitalie..
4
02-02-2019, ora 16:02
adellyna
Nu este medic/terapeut
adellyna
Buna fetelor. A trecut deja un an de la operatie, și am intrat sa va salut. Sunt foarte mulțumită, și consider că a fost cea mai buna decizie pe care am luat-o vreodată.
0
02-02-2019, ora 17:15
Mihh
Nu este medic/terapeut
Mihh
Buna fetelor, va urmăresc de ceva timp. Au trecut 2 luni jumătate de la operație iar din a 3 a săptămâna mi a apărut un nodul in zona inferioară a sânului drept, mai exact sub areola. S a mai întâlnit cineva cu problema asta?
0
02-02-2019, ora 17:50
Amburicea
Nu este medic/terapeut
Amburicea
Buna Mihh, si eu am un mic nodul aproape de axila, la sanul drept insa nu ma deranjeaza. Inca nu am ajuns la eco dupa operatie, am facut doar inainte. nu cred ca e cv grav...
Dr a zis ca e posibil sa fi fost si inainte acolo dar avand sanii mici sa nu se fi observat, a zis ca pot controla asta doar prin eco... sincer cred ca e de la bustiera, in locul acela ma deranja f tare dupa operatie
0
02-02-2019, ora 18:00
Crisu29
Nu este medic/terapeut
Crisu29
Amburicea cat te a costat op la Vitalie? Sau fetele care ati fost operate de el cam ce costuri are?
0
02-02-2019, ora 18:14
Princess L
Nu este medic/terapeut
Princess L
Eu in Noiembrie am dat 2900 Euro. Acum câteva zile a scris o fata că a fost la consult și că ar costa 3000. Dar merita din plin și mi se pare rezonabil prețul.
0
02-02-2019, ora 19:06
Diaana
Nu este medic/terapeut
Diaana
Buna fetelor, pe31 ianuarie am avut operatia la domnul doctor stan vitalie, imi puteti da niste sfaturi cum as putea sa mai ameliorez din durere?
0
02-02-2019, ora 19:16
Princess L
Nu este medic/terapeut
Princess L
E foarte bun ketonalul și ce ți-a mai recomandat, tamador cred. Îți recomand să eviți frigul ( da niste dureri groaznice) și folosește cu încredere arnigel. După prima săptămână lucrurile se schimba radical în bine.
0
02-02-2019, ora 19:20
alexandra_lex_t
Nu este medic/terapeut
alexandra_lex_t
Mie mi-a fost prescris ketonalul dar nu am luat pt ca nu am avut dureri.
0
02-02-2019, ora 19:28
Mihh
Nu este medic/terapeut
Mihh
Buna Amburicea, așa mi a spus și mie doctorul. Însă ma deranjează un pic când am bustiera și se atinge. Mai am și la stângul unul foarte mic care nu ma deranjează..
0
02-02-2019, ora 19:32
Amburicea
Nu este medic/terapeut
Amburicea
3000
0
02-02-2019, ora 19:34
Amburicea
Nu este medic/terapeut
Amburicea
Mihh, ce putem face e sa mergem la eco, eu iau preventiv mastodynon si vitamina e... am zis ca e totul naturist si nu pierd nimic... acum, sper sa nu fie nimic grav
Adaugă un comentariu / răspuns
96566 comentarii 1 2 ..... 298429852986 ..... 3218 3219 Înainte ›

Programari cabinete medicale Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.