Implant silicon sani

96566 comentarii 1 2 ..... 313431353136 ..... 3218 3219 Înainte ›
0
05-08-2019, ora 12:13
iordacheisa
Nu este medic/terapeut
iordacheisa
Fetelor, gata si operatia mea. Pot spune ca ma simt foarte bine, nu am dureri aproape deloc daca stau linistita. Singurul moment in care ma doare este atunci cand ma pun in pat sau cand ma ridic. E groaznic atunci. In rest, all good.
In schimb, simt muschii foarte tensionati, in special la sanul stang. Sanul stang este si mai umflat decat celalalt. Voi ati patit la fel? Dupa cat timp se relaxeaza muschii?
Tin sa precizez ca implantul este amplasat submuscular, Mentor rotund, 325 cc.

Multumesc tare mult!
O zi frumoasa si insorita tuturor!
1
05-08-2019, ora 12:14
Dream2019
Nu este medic/terapeut
Dream2019
Sper ca de data asta sa se vada poza - nu este grozava pentru ca stau pe spate. Poza e facuta dupa doua saptamani, o sa o actualizez la sfasitul saptamanii ( a 4 saptamani). Am plecat de la 0, dimensiunea aleasa a fost la limita, oricum raportat la constitutia mea arata si mai mari decat in realitate ( am 1.65 si 48kg - circumferinta dupa operatie 91cm, talia 60).
0
05-08-2019, ora 12:29
alexandracristina197
Nu este medic/terapeut
alexandracristina197
Se vede ceva dar ai profilul privat, nu puteam vedea poza mai mare
0
05-08-2019, ora 12:50
Dream2019
Nu este medic/terapeut
Dream2019
Sper ca acum merge. Ps: implantul meu este Moderate Plus Profile
0
05-08-2019, ora 13:14
ruxi.pop
Nu este medic/terapeut
ruxi.pop
iordacheisa felicitări! Da si eu am.pagit la fel, aveam unul din sani mult mai umflat! Se va ameliora in timp.. duoa 2 saptamani asa nu se vor mai vedea diferențe.. eu am 1 luna si sunt identici, încă tepeni, nu s au încuiat complet, dar din cum a fost la mine iti pot spune ca dupa 2 saptamani asa trece mare parte
1
05-08-2019, ora 13:45
alexandracristina197
Nu este medic/terapeut
alexandracristina197
Dream arata bine. Muschiul se va relaxa cu timpul si implanturile vor mai cobori un pic.
1
05-08-2019, ora 13:48
iordacheisa
Nu este medic/terapeut
iordacheisa
Ruxi.pop, multumesc frumos pentru raspuns!
M-am speriat putin cand am vazut ca nu sunt simetrici. Cel mai mult ma deranjeaza faptul ca sunt f incordati si extrem de tari. Efectiv sunr tari ca o piatra. Asa trebuie sa fie?
O dupa-amiaza faina sa ai! Pupici
0
05-08-2019, ora 13:53
Dream2019
Nu este medic/terapeut
Dream2019
@alexandracristina197 Multumesc! Sper doar sa nu pierd din volum...sa se micsoreze
1
05-08-2019, ora 14:04
alexandracristina197
Nu este medic/terapeut
alexandracristina197
O sa mai iei in volum putin
0
05-08-2019, ora 14:11
ruxi.pop
Nu este medic/terapeut
ruxi.pop
iordacheisa asa au fost si ai mei, pietre! E normal, după 2 săptămâni nu o sa mai fie asa stai linistita! Mușchiul se va lăsa si vor coborî!
0
05-08-2019, ora 14:27
Miky08
Nu este medic/terapeut
Miky08
Buna fetelor legat de cicatrici cand incep sa se mai estompeze ?am 2 luni jumate si sunt rosii ma dau cu prosil spf 15 inca de la 2 saptamani recunosc mi-am cam facut de cap si cu soarele dar am respectat ce mi-a spus doctorul am stat cu ele acoperite.ps pozaa noua :D
0
05-08-2019, ora 14:51
alexandracristina197
Nu este medic/terapeut
alexandracristina197
Eu am 5 luni jumate si tot rosii sunt
0
05-08-2019, ora 14:54
Miky08
Nu este medic/terapeut
Miky08
Tu cu ce unguent te dai Alexandra ?
0
05-08-2019, ora 17:25
iordacheisa
Nu este medic/terapeut
iordacheisa
Atunci e super, roxi.pop! Important este ca nu am dureri. Sper sa fie asa si in continuare.
O seara faina tuturor!
0
05-08-2019, ora 18:33
alexandracristina197
Nu este medic/terapeut
alexandracristina197
eu nu ma mai dau cu nimic :))m am dat in primele 3 luni
0
05-08-2019, ora 18:34
Ami_Anca
Nu este medic/terapeut
Ami_Anca
Dream2019 cat ai pe sub sani ?
0
05-08-2019, ora 19:56
Miky08
Nu este medic/terapeut
Miky08
Imi dau seama ca acum nu te mai dai dupa atata timp :)) doar ca ma gandeam ca nu e bun poate cu ce ma dau eu si ma gandeam sa incerc si altceva ori depinde si de organism fiecare in parte cum se vindeca.
1
05-08-2019, ora 19:57
alexandracristina197
Nu este medic/terapeut
alexandracristina197
eu cu stratamed m am dat parca.
0
05-08-2019, ora 20:07
Crisu29
Nu este medic/terapeut
Crisu29
Myki08 vreau sa stiu de unde ti ai luat mAieul:-))
0
05-08-2019, ora 20:10
DanielaGr
Nu este medic/terapeut
DanielaGr
Fetelor, la sala dupa cat timp v-ati dus? Am o mica burtica si nu stiu cum sa o dau jos. Aveti sfaturi? Inainte faceam abdomene acasa, dar acum nu prea pot.
0
05-08-2019, ora 20:15
Ami_Anca
Nu este medic/terapeut
Ami_Anca
Daniela mie mi-a zis medicul cand am facut trei luni ca pot merge la sala, dar iti spun sicer exerciții am tot facut demult pt picioare dar partea de sus nu am curaj inca eu zic cum te simti tu asa sa faci si sa nu fortezi
0
05-08-2019, ora 20:23
alexandracristina197
Nu este medic/terapeut
alexandracristina197
partea de sus dupa cel putin 6 luni. Si eu am facut burta de la atata stat, o sa incep usor usor sa lucrez partea de sus
1
05-08-2019, ora 20:24
ruxi.pop
Nu este medic/terapeut
ruxi.pop
Incercati contractubex pt cicatrici rosii! Eu am.folosit la cezariana si chiar s a văzut, data de 2 3 ori pe zi, a albit o ! si cezariana e de 8 luni, abia acum 3 săpt am i ceput sa ma dau!

Aveti idee cum măsoară doctorul maximul implantului pe care îl poate pune ? cum se măsoară?
0
05-08-2019, ora 20:34
alexinna
Nu este medic/terapeut
alexinna
Fetele cu implant de mai mult timp cand ati inceput sa ridicati obiecte mai grele? Cum va simtiti? Am fost acum in vacanta cu bagaj de 10 kg si l-am cam tras eu...simt ca niste furnicaturi, arsuri, dureri; mai ales la extremitatile implantului.
Si in iunie tot 10 kg am avut, dar parca nu am simtit chiar asa disconfort.
Am inceput sa simt mici dureri si cand joc badminton cu cea mica.. am aproape 8 luni de la operatie.
0
06-08-2019, ora 21:01
Timea87
Nu este medic/terapeut
Timea87
Buna fetele. Mâine daca am analizele bune ii ziua cea mare. Doar ca parca simt ca ma doare in gat. Oare daca ma ia durerea de gât ar fii o problemă?
0
06-08-2019, ora 21:18
DanielaGr
Nu este medic/terapeut
DanielaGr
Va multumesc mult pt raspuns fetelor! Ma dispera burtica si colacelul
0
06-08-2019, ora 21:37
alexandracristina197
Nu este medic/terapeut
alexandracristina197
o sa simti dureri la extremitatile implantului mult timp, eu si acum simt, mai ales sub sani, cand stau prea mult fara bustiera
0
06-08-2019, ora 02:59
Princess L
Nu este medic/terapeut
Princess L
Alexinna eu cand am fost la controlul de 6 luni, doctorul mi'a spus ca am liber la tot, inclusiv sala si greutati pt ca nu mai am ce sa stric la operatie.Doar sa incep treptat pt ca nu am folosit muschii mult timp si o sa am dureri/febra. Deci e normal sa simti furnicaturi la efort deoarece muschiul a stat nefolosit o perioada lunga. Eu acum ridic tot ce am nevoie 5-7 kg fara sa mai simt vreun discomfort. Dar trebuie reacomodat treptat.
0
06-08-2019, ora 05:00
Dream2019
Nu este medic/terapeut
Dream2019
Ami_Anca am 72 cm sub sani.
0
06-08-2019, ora 06:37
alexandra_lex_t
Nu este medic/terapeut
alexandra_lex_t
Alexinna - dupa aproape 1 an am ridicat bagaj de 23 kg
Adaugă un comentariu / răspuns
96566 comentarii 1 2 ..... 313431353136 ..... 3218 3219 Înainte ›

Programari cabinete medicale Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.