Bronsita la bebelusi
Buna ziua as dori sa imi spuneti ce risc este la bronsita pt un bebe de 2 saptamani..Este internat in spital nivelu de oxigen este de 97 respira greu dar singura este hranita direct in stomacel cu sonda din cauza ca se ineaca si are multi muci..Exista risc de a muri va rog sa imi spuneti sincer.Multumesc
1 comentarii
Bună ziua! Nu se poate calcula un risc, nu există parametri pentru asta. Dacă are un episod de bronșită acută discutați cu medicul curant de la spitalul unde este internată. O zi liniștită!
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 2probleme pulmonare
- 2probleme pulmonare si respiratorii
- 116singulair la copil de 4 ani
- 4menstruatia nu mi-a venit; vomit in fiecare seara si ametesc
- 6sarcina cu anticonceptionale?:(((
- 10Wheezing recurent
- 14bronsita spastica oare?
- 1infectii respiratorii repetate
- 0Bronsita asmatiforma nu se mai opreste din tuse
- 9Cum sa administrez tratamentul?
- 14Bronsita astmatiforma vs. astm bronsic...diferente
- 99Fetita face frecvent bronsita
- 5Bronsita asmatiforma
- 1dupa o bronsita de trei saptamani, a inceput o tuse seaca
- 1bronsita acuta.. problema e ca tusesc foarte urat
- 3Alegie la Fromilid cu eliberare prelungita?
- 0diminuare efect advers eurespal
- 10Bronșita acuta
- 2Tuse seaca chinuitoare
Mai multe informații despre: Bronsita acuta Bronsita
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: