Noduli la ceafa
Buna seara.am o bebelina de8luni.la 3saptamani dupa nastere, la baita am depistat in spate, putin mai sus de ceafa 2, , noduli, , de marimea unui bob de orez, unul in dreapta unul in stanga, mobili.Am anuntat medicul pediatru care dupa consult mi a spus sa stau linistita ca se vor retrage singuri in timp.Îi are si n momentul acesta, nu s au retras.Ea se dezvolta normal din toate punctele de vedere.Poate fi ceva GRAV?Unde, la ce specialist ma mai pot duce cu ea?Pediatru, neurolog?Va multumesc
2 comentarii
Cel mai bun lucru pe care-l puteți face este să rămâneți acasă ! Este un sfat prietenesc.
Va multumesc mult pentru raspuns.Sa inteleg ca nu este nimic grav si ma pot linisti?
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 1Plânsul bebelușei de 3 luni jumătate înainte de somn
- 1Fluimucil sau nu?
- 0Luxație congenitala de solduri la bebe
- 1Somn bebelus - de ce plange inainte sa adoarma?
- 1Bebe 5 luni, refuză laptele
- 3Infecție campylobacter bebe 6 luni
- 1Scaun rar bebelus 2 luni și 1 săptămana
- 1Am greșit când am înlocuit laptele fără lactoză cu cel cu lactoză inițial
- 1tuse seacă si rară fără alte simptome la bebe 4luni jumătate
- 1Bebelușul nu acceptă laptele