Noduli la ceafa

02-01-2021
LauraSorina
Nu este medic/terapeut
LauraSorina
Buna seara.am o bebelina de8luni.la 3saptamani dupa nastere, la baita am depistat in spate, putin mai sus de ceafa 2, , noduli, , de marimea unui bob de orez, unul in dreapta unul in stanga, mobili.Am anuntat medicul pediatru care dupa consult mi a spus sa stau linistita ca se vor retrage singuri in timp.Îi are si n momentul acesta, nu s au retras.Ea se dezvolta normal din toate punctele de vedere.Poate fi ceva GRAV?Unde, la ce specialist ma mai pot duce cu ea?Pediatru, neurolog?Va multumesc
2 comentarii
1
02-01-2021, ora 23:07
Dr. Baciu Damian
Pediatrie, Brasov
Dr. Baciu Damian
Cel mai bun lucru pe care-l puteți face este să rămâneți acasă ! Este un sfat prietenesc.
0
02-01-2021, ora 00:12
LauraSorina
Nu este medic/terapeut
LauraSorina
Va multumesc mult pentru raspuns.Sa inteleg ca nu este nimic grav si ma pot linisti?
Adaugă un comentariu / răspuns